Zavrieť

Porady

Nedoplatok na dani

Dobry den!
Chcel by som sa spytat na to, ze ako je mozne, ze ked mam 2 zamestnania ...platim riadne 2krat vsetky svoje odvody aj tak mam nedoplatok na dani...
Ci dostanem potom aj 2 dochodky?
Dakujem

Gabriel Banda
ja len preto lebo platim do vsetkych poistovni dvakrat za mesiac...a Ibalgin kupim za tie iste peniaze ako ten co ma jedno zamestnanie...
Platim tomuto statu dvakrat a aj tak nemam z toho nic..
Naposledy upravil ivka70 : 17.04.19 at 09:24 Dôvod: doplnene
5 komentárov     zbaliť
kn-alka neplatíš 2x, platíš percentom z hrubej mzdy a je jedno, či máš 1x500€, alebo 2x250€ - teda, čo sa odvodov týka
ivka70 chcel by si snad za Ibalgin platit dvojnasobok, lebo mas 2 zamestnania?
Tweety Akože nemáš z toho nič? máš viac ako ostatní, ktorí majú len jednu alebo žiadnu, môžeš si kúpiť aj dve balenia, niekto napr. nemôže si dovoliť ani jedno,možno tak jedno.
Gabriel Banda nie tak som to myslel..
Gabriel Banda neslo mi o to ze kolko za kolko, ale o ten princip..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nedoplatok môžeš mať preto, že NČZD si môžeš uplatniť len raz. A k dôchodku, do VZ na dôchodkové poistenie sa ti počítajú všetky príjmy,u Teba teda z tých dvoch zamestnaní. Do jedného dôchodku sa ti všetko spočíta, zpriemeruje a vymeria.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ alebo môže zarábať toľko, že v súčte sa mu už NČZD kráti, tzv. milionárska daň
    Tweety alebo ale to by sa tu nesťažoval....,
    Gabriel Banda nestazujem sa...nevyznam sa v tom..ide ia o laicku uvahu...
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nič neplatíš 2x! princíp je ten, že odvody do poisťovní sa platia presne stanoveným percentom z každého príjmu (def. v zákone). Teda presnejšie z VZ (vymeriavací základ, nájdeš ho na páske). kuk zák o SP a zák o ZP. Platia dokonca aj nejaké stropy na VZ.
    A aj do výpočtu dôchodku ti vstupujú všetky tieto príjmy (teda ak máš dve zamestnania, tak z obidvoch bude dôchodok) ... resp VZ - samozrejme, so zohľadnením stropu. (nejaká miera solidarity tam je - ale to už si pozri vzorec na výpočet dôchodku) .
    A aj iné dávky - napr nemocenské, v nezamestnanosti, úrazové... sa potom počítajú z obidvoch poistných vzťahov (pravidlá sú určené)
    Dane sa takisto platia zo základu dane - všetky zdaniteľné príjmy sa ti zrátajú - a z toho platíš daň. Ak náhodou platíš v priebehu roka preddavkovo viac - tak ti vznikne preplatok, resp naopak - aj nedoplatok môže byť.
    Naposledy upravil Katy a R : 17.04.19 at 13:58

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Za tvoje dva platy dostanes jeden dochodok, ale vo vyske rovnajucej sa dvom mensim dochodkom.
    Nedoplatok na dani bol asi z dovodu nezdanitelnej casti.
    Ibalgin kupi kazdy za rovnaku cenu nech zaraba minimum, priemer alebo x-nasobok priemeru.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daň zo závislej činnosti sa platí preddavkovo, nezdanitelnú časť základu dane si môžeš uplatniť len u jedného zamestnávatela.

    Ak si nemal v súčte velmi vysoký príjem, ktorý spôsobuje krátenie ročnej NČZD, nedoplatok ti mohol vzniknuť len nesplnením tvojej oznamovacej povinnosti - NČZD si si uplatnil u oboch zamestnávatelov a nárok máš len u jedného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.