Zavrieť

Porady

Ako by ste najlepšie vyriešili nezodpovedného zamestnanca, ktorý neprišiel do práce celý týždeň?

Mám zamestnanca, ktorý má PZ na dobu určitú do 30.4.2019, ale naposledy pracoval 18.4. odvtedy sa neozval, až dnes kedy mi hodil na stol 4 priepustky a že končí. Nemá priepustky na všetky dni a minimálne dve sú také, kde by som mu uznala po jednej hodine. Môžem mu dať "A" do sociálky na ostatné dni a čo hodiny, ktoré nemá pokryté? Šef mu chcel dať výpoveď ku 18.4., ale ja som chcela počkať, že ak by doniesol Pn, aby sme nemali my problém, ale teraz to vychádza v náš neprospech, šéf povedal, že mu nechce preplácať dovolenku, ani platiť sviatky, keď nezavolal, že nepríde a nekonal férovo. Môže sa nahlasovať absencia aj spätne?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Ma nevyčerpanu dovolenku?
veronikasad Na 23.4. ma doklad o navsteve lekara?
jannykuk Dovolenku má 2 dni, na 23.4.nemá žiadne potvrdenie, ani nedal vedieť telefonicky že nepríde.
jannykuk má dva dni dovolenky, a z 23.4. nemá žiadny doklad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial zamestnancovi na 23.4. vykazete absenciu, v zmysle par.122 odst.4 ZP mu nepatri nahrada mzdy za sviatky. Tiez mu za tento den mozete krátiť dovolenku, pokial mu na nu vznikol nárok v roku 2019.

    Preplatte mu skutocny cas straveny vysetrenim alebo osetrenim u leksra, zbytok dna bude mat v podstate neplatene volno, ale kedze netrva celý den, prerusenie poistenia sa do SP nenahlasuje. Nahlasis iba sbsenciu.
    jannykuk Ďakujem veľmi pekne

    Ako by ste najlepšie vyriešili nezodpovedného zamestnanca, ktorý neprišiel do práce celý týždeň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.