Zavrieť

Porady

Prefoteny občiansky preukaz

Dobrý deň chcem sa spýtať . Hľadal som si brigádu a zavolal mi jeden pán že má pre mna brigádu rozvoz jedla. Chcel spraviť zmluvu o dohode a tak som mu zaslal prefoteny občiansky. Chcem sa spýtať ako mám ďalej pokračovať či to treba nahlásiť na policajtov. Lebo mám pocit že som bol oklamany. Dakujem
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Nastupil si na tu brigadu?
Patrik 87 Nenastupil
jslancik prečo máš pocit, že si bol oklamaný? mne sa zdá, že chceš skôr niekomu zavariť ty, z nejakého dôvodu...
Patrik 87 Nikomu nechcem zavariť. Ten pán mi písal aby som mu poslal svoj občiansky prefoteny že spravia zmluvu tak som mu ho zaslal a chcel som sa zajtra stretnúť ale odmietol a keď som mu volal tak už mi nezdvíhal . Bol som pozrieť aj v tom podniku a tam o ničom nevedeli.
veronikasad Kopiu OP si poslal mailom?
Patrik 87 Áno mailom
veronikasad Odkial si sa dozvedel o brigade? Posielal si aj ziadost o prijatie do zamestnania?
Patrik 87 Mal som inzerát na internete. On sa mi ozval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z udajov ktore si uviedol tazko posúdiť ci ide o podvodnika alebo ta do zamestnania jedoducho neprijali. Prever si na Urade prace ci mali nahlasene volbe pracovne miesto, ak nie, nahlas pripad na policii.

    Udaje z OP sluzia k nahlaseniu zamestnanca do socialnej poistovne v registracnom liste fyzickej osoby. OP firma vyzadovat nema, porusuje zakon na ochranu osobnych udajov. Mali ti poslat osobny dotazník, ak udaje nebolo mozne zistiť z tvojej ziadosti, prip. zivotopisu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Urobil si chybu, že si ho poslal. Aj zamestnávateľ urobil chybu, dokonca porušil zákon o Ochrane osobných údajov - GDPR. Podaj podnet na úrad. Ale rozmýšľať si mohol aj skôr, či?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrik 87 No mohol som veru. Čo už musím to niako vyriešiť. Dakujem
    Tweety A podpísal si Dohodu? Ak áno, tak by som to neriešila cez podanie ale upozornila zamestnávateľa na porušenie zákona.( do budúcna)
    Patrik 87 Nie nepodpísal som nič . Proste som spravil chybu.
    misoft V takom prípade okamžite si zisti (ak vieš) adresu toho "dobráka" a švihaj podať TO z podozrenia zo zneužitia osobných údajov. Zároveň môžeš podať podnet aj Úradu pre ochranu osobných údajov.
    Ten dobrák môže tvoj prefotený OP kľudne zneužiť (online obchody, "dokazovanie", že ťa zamestnal a poberať za teba nejaké financie).
    Patrik 87 Práveže neviem nič. Chcel som si iba privyrobiť a naletel som. Moja blbosť.
    dmc misoft -a v com konkretne vidis to "podozrenie" zo zneuzitia osobnych udajov ? Porusenie zakona o ochrane osobnych udajov - O.K. ale podozrenie zo zneuzitia ?
    Patrik 87 Po tom ako som mu odoslal prefoteny OP som sa mu viac krát snažil dovolať a nič. Bol som priamo v tom podniku a tam o tom nič nevedeli. Tak si myslím že sa snažia práve zneužiť moje osobne údaje .
    misoft dmc (Dnes 04:59) misoft -a v com konkretne vidis to "podozrenie" zo zneuzitia osobnych udajov ?
    .................................................. .........................
    Patrik 87 (Dnes 07:07) ........................som sa mu viac krát snažil dovolať a nič. Bol som priamo v tom podniku a tam o tom nič nevedeli.
    -----------------------------------------------------------------------
    Už toto navodzuje to podozrenie. Aby chlapec náhodou nebol prekvapkaný, až mu príde obálka na splácanie úveru, platbu z e-shopu a pod.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Toto si prečítaj...budeš v obraze.
    Niečo patrí a niečo nie pod GDPR.

    https://www.podnikajte.sk/zakonne-po...estnancov-2018

    Prefoteny občiansky preukaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.