Zavrieť

Porady

preplatenie sviatku

Dobrý deň, prosím, chcem sa uistiť v takomto prípade: zamestnanec bol celý mesiac apríl PN, podľa lekára bol práce schopný od 1.5.2019. Je odmeňovaný hodinovou mzdou. Pracovný pomer ukončil dohodou k 1.5.2019. 1.5.2019 bol sviatok a vo firme sa nepracovalo, čiže bol doma. Vo výplate za 5/2019 bude teda iba položka náhrada mzdy sa sviatok. Je to tak správne prosím?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad akým dňom si ho odhlasovala zo SP - 30.4. alebo 1,5.?
nada2012 1.5.2019
veronikasad Pracovný pomer zvykne končiť posledný deň PN-ky. Keďže ty si ho odhlásila až 1,5., za tento deň mu patrí náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku.
nada2012 Ďakujem. Išlo o dohodu zamestnanca so s majiteľom firmy. Takže som nemohla do toho nič povedať. Zamestnanec to mal myslím dobre premyslené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarmila je offline (nepripojený) Jarmila

    Jarmila
    Ja som to takto urobila 1x a stalo sa mi , že mi volali z ÚP , zamestnancovi vyšla veľmi vysoká podpora v nezamestnanosti, tým že som mu vyplatila za ten 1 deň mzdu a tiež aj nevyčerpanú dovolenku. Vyšiel vysoký VZ. Pozor na to, stane sa to podozrivá transakcia.
    veronikasad Pred PN-kou nemal ziadny prijem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.