Zavrieť

Porady

Mam narok na materske, ak nestihnem retazovy porod?

Dobry den, chcem sa spytat, ci by ste mi vedeli poradit, ci mam v mojom pripade narok na materske a ci to ovplyvni fakt, ci nastupim na matersku 6 alebo 8 tyzdnov pred ocakavanym datumom porodu.

2.6.2016 sa mi narodilo dieta, 19.4. som nastupila na matersku dovolenku. 24.3.2016-31.5.2016 som bola zamestnana. Narok na materske som mala, lebo som pracovala aj 7 rokov pred touto pracou. Avsak pocas RD mi uz pracovny pomer netrval.
V sucasnosti som opat tehotna a ocakavany termin porodu je 2.9.2019. Od 7.1.2019 som zamestnana, pracujem na polovicny uvazok.
Retazovy porod uz nestiham, a neviem, ci splnam podmienku 270 dni nemocenskeho poistenia 2 roky pred porodom, kedze som bola na RD a pocas tejto mi netrval pracovny pomer.
Dakujem.
veronikasad pocas RD si nemala žiadnu dohodu ?
nanaz Nie, nemala som...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nesplnas podmienku 270 dni nemocenskeho poistenia 2 roky pred porodom, kedze pocas RD netrval pracovny pomer.

    Narok na materske ti vznikne, ak do dna pozoru splnis podmienku 270 dni, poistenia z noveho PP. Bude ho treba ale doplnit nejakou brigadou (ak si nejaku nemala pocas RD v posl. 2 rokoch cize sept. 2017 doteraz), aby to spolu aspon 270 dni davalo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial počas RD netrval pracovný pomer, netrvalo ani nemocenské poistenie. V tvojom prípade neide o reťazový pôrod.

    Pre vznik nároku na materské pri druhom dieťati potrebuješ 270 kal.dní nem.poistenia. Ak si už bola tehotná v čase uzatvorenia novej pracovnej zmluvy, túto podmienku zrejme nesplníš. Ak máš možnosť, uzatvor súbežne s pracovným pomerom dohodu s pravidelným príjmom - aj s minimálnym príjmom a úväzkom, ktorú pred nástupom na materskú dovolenku z hlavného zamestnania ukončíš. Započíta sa ti do 270 kal.dní aj táto doba zamestnania.

    Mam narok na materske, ak nestihnem retazovy porod?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.