Zavrieť

Porady

co je vyhodnejsie

Dobry den.
Som zivnostnik, nie som platca DPH, zivim sa grafickym designom, moje naklady su minimalne pretoze robim "z vlastnej hlavy" a nevyuzvam sluzby inych firiem, neobchodujem s tovarom. Tento rok som kupil auto na leasing na firmu. Akontaciu som zaplatil 60% (240.000 Sk), stvrtrocna splatka je 15.000 Sk po dobu 3 rokov. Mesacne najazdim cca 3500 km. Vychadza mi dost velka dan z prijmu. Bolo by vyhodnejsie keby som auto mal ako sukromna osoba alebo je to lepsie na firmu?
Dakujem, za odpoved.
Naposledy upravil rkubis : 20.11.04 at 18:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Ja by som povedala, ze vo vseobecnsti co tyka auta vo vlastnictve firmy je vyhodnejsie vtedy, ak sa auto odpisuje, a vtedy, ak si platca DPH- vrati sa ti DPH z pohonnych hmot, z oprav auta atd... V osobom vlastnictve je to vyhodnejsie, ak je uz auto odpisane a Ty nie si platca DPH, vtedy si davas do nakladov nie PHM, ale pouzijes prepocet podla tabulky. Takze v tvojom pripade, by som auto nechala vo firme.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Výhodnejšie by bolo používať základnú sadzbu-3500 km x 12x 6,20 Sk=260 400 Sk za rok+náhrada za spotrebované palivo podľa technického.Ale neviem či pri leasingu môžeš použiť náhrady-ostáva iba možnosť mať to na firmu.Radšej si si mal vziať úver na auto ako leasing.

    peo je offline (nepripojený) peo

    peo
    bepo
    Výhodnejšie by bolo používať základnú sadzbu-3500 km x 12x 6,20 Sk=260 400 Sk za rok+náhrada za spotrebované palivo podľa technického.
    Je nutné dokazovať počet km bločkami od PHM?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.