Zavrieť

Porady

reklama, dary

Prosim Vás o radu:
Nasa firma ide na vystavu. Bude dávať svoj tovar zadarmo ako reklamu. Mám to dať do nákladov zo skladu. Je to tak? A je to nedanovy alebo danovy naklad?
To iste plati aj pri rozosielani vyrobkov sefredaktorom. Je to rovnaky pripad?
A ako predavat na vystave v Prahe. pokial ide o FO tak s 19% DPH ako je v ČR? A ako ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    stratena
    Prosim Vás o radu:
    1.Nasa firma ide na vystavu. Bude dávať svoj tovar zadarmo ako reklamu. Mám to dať do nákladov zo skladu. Je to tak? A je to nedanovy alebo danovy naklad?
    2.To iste plati aj pri rozosielani vyrobkov sefredaktorom. Je to rovnaky pripad?
    3.A ako predavat na vystave v Prahe. pokial ide o FO tak s 19% DPH ako je v ČR? A ako ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH?
    1. Tovar v hodnote do 500Sk daňový náklad, účtovať spotrebu na 501, nie na 504 ako pri predaji.
    Nad 500 -- repre 513 - nedaňový náklad, ak ste pri tomto tovare odpočítali DPH, tak vám vzniká daňová povinnosť.

    2. to isté

    3. Praha, podľa mojích vedomostí:

    a, Predaj v žiadnom prípade nebude so slov. DPH, treba si pozrieť český zákon, povinnosť registrácie, nakoľko predajom uskutočníte zdaniteľné plnenie na území ČR.

    b, pokiaľ by klient bol registrovaný pre DPH v ČR, predáva s českou DPH
    Naposledy upravil Milan Benka : 30.08.06 at 05:39

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    ide o kozmeticke vyrobky.
    tovar nakupujeme zvacsa od zahranicnych dodavatelov a potom predavame zvacsa kozmetickym salonom...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Predpokladám, že kozmet.vzorky nie sú vyššie ako 500 SK/ks. Pôjde o daň.výdavok, treba sa držať podľa prvého príspevku a tak aj účtovať.

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    dakujem za odpovede ale este mi nie je celkom jasna odpoved na otazku c.3...nedalo by sa to podrobnejsie? ide o to ze oni predavaju v Prahe a ked predavaju FO alebo zivnostnicke nie je to jedno? ja by som to predavala bez DPH.co vy na to?
    Naposledy upravil stratena : 30.08.06 at 05:41

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    stratena
    A ako predavat na vystave v Prahe. pokial ide o FO tak s 19% DPH ako je v ČR? A ako ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH?
    Ved odpoved už máš od Benky. Musíš sa registrovať v ČR za platiteľa dph. Ak si už registrovaná v ČR, tak predávať budeš s českou dph a dph odvedieš v ČR, ktorú aj zaplatíš.

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    ale ja sa nechcem registrovat, idem tam len na vystavu ako PO predávať svoje výrobky...to znamená ze tam budem predávať bez DPH?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Bez DPH určite nie! Veď uskutočňujete zdaniteľné plnenie!
    Máte možnosť predávať prostredníctvom : A ak ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH? - odpovedali ste si sama v pôvodnom zadaní otázky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.