Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    miesto dodania služby sprostredkovanie sa určí podľa § 15 ods. 1.. ste povinny sa registrovať tak isto ako odberateľ z holandska na daň, a zaslať súhrnny výkaz, u nás ide o registráciu podľa §7a zákona o DPH
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Iba doplním. Pred dodaním služby.
    vera15 ano registráciu maju.... v holandsku firma funguje 20 rokov a nas danovy systém mi ich nenasiel a takto fakturoval aj moj znami do nemecka firme ktorá nebola evidovana a davali sme ziadost o zrusenie suhrnneho výkazu..
    vera15 no registráciu maju.... v holandsku firma funguje 20 rokov a nas danovy systém mi ich nenasiel a takto fakturoval aj moj znami do nemecka firme ktorá nebola evidovana a davali sme ziadost o zrusenie suhrnneho výkazu.
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak sa to týka pravidelnej činnosti, prečítajte si príspevok dr. Motyčkovej
    https://www.porada.sk/t316947-mozem-...ml#post3101062
    vera15 oni posielaju szco podla toho ako je robota niesu tam stále, dokonči sa zvaranie a idu domov.. a potom idu na inu montaž alebo ako by som to nazvala.. lebo teraz mám s tým dilemu - minuly týžden mi doniesli doklady na danove PO a suhrnny ani jeden nepodany a vystavené fa maju za min rok 55000 tis to je na platcu dph lenže z toho na zahranicne firmy je 18 tis.. tak neviem či to mam pocitat do obratu alebo nie .

    Neplatca DPH na SK fakturuje neplatcovi DPH v Holandsku, je povinnosť podať súhrnný výkaz ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.