Zavrieť

Porady

Davka v nezamestnanosti po skonceni rodic.prispevku

Dobry den, 15.9.2014 mi zacal PP na dobu neurcitu, (predtym som nikde nepracovala) 19.11.2015 som ostala na PNke(rizikove tehotenstvo), a 23.5.2016 som nastupila na MATERSKU a následne potom na RODICAK, 29.6.2019 bude mat syn 3 roky a do prace sa uz nevratim, lebo som si nedoplnila vzdelanie. A chcem sa opytat, ci mam teraz narok na DAVKU V NEZAMESTNANOSTI a ako si mozem ovplyvnit jej vysku? Pred nastupom na RD som cerpala dovolenku a teraz mam narok este na 7.5 dna dovolenky. Ako by som mohla ziskat podporu v max. Vyske? Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Poziadaj o ukoncenie pracovneho pomeru dohodou s tym, ze RD konci 29.6. a 30.6. budes cerpat dovolenku. Zbytok dovolenky ti zamestnavstel preplati. Podstatne ti to zvysi vymeriavaci základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti za predpokladu, ze pocas RD si nepracovala na dohodu.

    Pokiaľ pracovný pomer pocas RD trval, mas narok na davku v nezamestnanosti.
    40 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabiiika No ide o to, ze zamestnavatel mi nechce preplatit tu dovolenku, ale ze mam si ju vycerpat po skonceni rodicaku a tym padom, ze ukoncicime PP dohodou az po vycerpani dovolenky 9.7.2019. A teraz neviem ze ako mi to ovplyvni vysku davky ak tu dovolenku vycerpem a az tak sa nahlásim na Urad prace?!?Dakujem
    veronikasad Dôvod preco ti ju nechce preplatit?
    Gabiiika Ze na to nemaju peniaze????
    veronikasad Ak ti dovolenku nepreplati, vymeriavacim zakladom bude tvoj aktualny plat. Pokial je mesacne okolo 1600€, velky rozdiel to nebude
    Gabiiika No ja som este na rodicaku, teda moj aktualny plat bude to kolko mi zaplati za tu vycerpanu dovolenku? Uctovnicka povedala ze mi za tu vycerpanu dovolrnku zaplatia cca 400€
    veronikasad Tsk mu povedz, ze keď ti ju preplatia, este usetria na odvodoch. Lebo zaplatis ty aj zamestnavatel len pomernu cast maximálneho mesačného VZ za jeden den.
    Inak, aky je rozdiel vo výške náhrady ked ti ju preplatia a budes cerpat? Ziadny, akurát ze bude rozložený do dvoch mesiacov.
    veronikasad Aký plat si mala pred odchodom na MD?
    Gabiiika V hrubom cca okolo 680 €
    veronikasad Ak si nerobila na dohodu, davka v nezamestnanosti bude podstatne nižšia ked ju budes cerpat ako vtedy, keby ti ju v juni preplatili. (Samozrejme ten zbytok, nie celu)
    Gabiiika Hm, ja sa do tychto veci vobec nerozumiem ???? takze co by bolo pre mna najlepsie?nie nerobila som na dohodu.
    veronikasad To co som ti napisala v odpovedi o 15.36
    Gabiiika Takze 29.6 konci rodicak, 30.6 je nedela, vtedy nepracujeme, takze 1.7 vycerpat 1 den dovolenky a dohodnut sa na skoceni PP k 1.7 ci k 2.7?prepacte za tolko otazok
    veronikasad Nepozrela som do kalendára. O ukoncenie RD mozes poziadat 27.6.,28.6. budes cerpat dovolenku a 30.6. ukoncis pracovny pomer. Na UP sa zaevidujes od 1.7.
    Rodičovský prispevok z UP dostaneš vyplateny za cely jun.
    Gabiiika Prosim o radu, takze v praci som sa dohodla ze 30.6 mi konci rodicak, 1.7 vycerpem 1 den dovolenky a PP ukoncime dohodou k 2.7 a zvysok dovolenky 6 a pol dna mi preplatia. Mozem tymto spôsobom ziskat vyssiu davku v nezamest.??? Dakujem za odpoved
    Tweety Áno.
    Gabiiika A ten den 2.7 to som uz ako nezamestnana? Ci?
    veronikasad A 2.7. budes mat co? Pracovny pomer konci poslednym dnom cerpania dovolenky
    veronikasad Rodicovska dovolenka konci dovrsenim 3 rokov veku dietata. Tymto dnom musi zamestnavatel ukoncit prerusenie v SP a od nasledujúceho dna ta prihlasit ako zamestnanca. Iba tak si pri preplatenej dovolenke nsvysis vymer.zaklad pre výpočet davky v nezamestnanosti
    Gabiiika veronikasad no syn ma 3.roky 29.6 ale ked som si bola teraz po potvrdemie na Up o ukonceni RD tak tam mam napisane ze poberam RP do 30.6
    veronikasad To je v poriadku, RP sa vyplaca za cely kal.mesiac, rodičovská dovolenka u zamestnavatela konci dovrsenim 3 rokov veku dieťaťa
    Gabiiika Aha, no a teda kedze 29.6 je sobota vtedy mi skonci, 30.6 je nedela, vikendy nerobíme, to znamena ze ma do SP prihlasi 1.7? A 1.7 vycerpem aj dovolenku?
    veronikasad Nie, do SP od 30.6. a pracovny pomer ukoncis dohodou 1.7., poslednym dnom cerpania dovolenky
    Gabiiika Aha aha, ok, lebo mzdarka v robote mi povedala ze to sa neda ze 1.7 dovolenka a ihned k 1.7 aj ukoncenie PP, tak preto sa pýtam
    veronikasad Vsetko sa da, len to treba spravne zadat. Mohla to urobit aj tak ako som pisala 6.6. o 16.50 hod. Dovolenku by si cerpala v subehu s poberanim rod.prispevku a pracovny pomer by bol ukonceny 30.6.
    Treba si uvedomit ze je rozdiel medzi rodicovskym prispevkom a rodicovskou dovolenkou.
    Gabiiika Jaaj ok rozumiem, ale dajme tomu ze uz to ostane tak ako je, teda 1.7 dovolenka a 2.7 kon7ec PP?davka by bola asi aka? Vyssiw nizsia?alebo 1.7 dovolenka aaj ukoncenie PP, tak tu by bola davka aka?
    veronikasad B) je spravne. 1.7. dovolenka aj koniec prac.pomeru. od 30.6. prihlasenie v SP, 29.6. ukoncenie RD.
    Gabiiika Dakujem, a malo by to znanenat pre mna tu najvyssiu alebo aspon vyssiu davku v nezamestnanosti? A prosim vas, nema na tu vysku davky vplyv aj to ze som cerpala dovolenku v praci po skonceni MD a tak som nastupila na RD?
    Gabiiika Vela sa pytam ja viem, ze uz ma mate mozno plne zuby????ale tak ked sa da tak by som chcela tu podporu vyuzit, kedze uz nenastupim do prace
    veronikasad Ma, to si mala napísať na zaciatku...
    veronikasad Preplatena dovolenka ti vymeriavaci zaklad navysi, ale urcite to nebude maximum, lebo pri vypocte sa bude brat do uvahy aj prijem z cerpanej dovolenky.
    Gabiiika Aha ale ked to urobim takto ako sme pisali vyssie tak aj tak je to pre mne stale vyhodnejsie ako keby som vycerpala teraz celu dovolenku tych zvysnych 7 a pol dna co este mam? Ci?
    Gabiiika Noo ja som z toho už teraz taka zamotanaaa ???????????? ze nakoniec dostanem davku minimálnu a budem spokojna, ????
    veronikasad Ano,
    Gabiiika A keby som vycerpala celu dovolenku 7 a pol dna teda od 1.7 do 9.7,s tym ze PP by sa ukoncil 9.7 dostala by som za to vyplatene asi cca okolo 400-500 € a predtym som zarabala v hrubom cca 700 eur, tak by bola dsvka asi cca kolko?
    veronikasad Davka nebude nizsia nez polovica tvojho platu, z ktoreho ti platili nahradu mzdy za cerpanu dovolenku, pokial nahodou este nezistis, ze si mala aj prijem z dohody...
    Finta s preplatenou dovolenkou plati len v pripade, ak ziadny prijem pocas RD nebol.
    Gabiiika Nie nie na dohodu som nepracovala pocas RD. Aha takze menej ako polovicu z tych cca 700 v hrubom co som mala pred MD by som dostat nemala
    veronikasad Tipujem max.400€ mesacne, je to v cistom, odvody ani dan sa z toho neplati.
    Gabiiika Dakujem, ste mila, ze viete a chcete takto poradit, takze ja som z toho uz uplny somar, takze stale mam urobit tak ze 1.7 dovolenka a aj ukoncenie PP.?m9zno mi ti pomoze aspin trochu vylepsit ten vym. Zaklad
    veronikasad Určite pomôže. Ked si das dovolenku preplatit, prijem sa bude delit dvomi, ked ju budes cerpat, tak poctom kal.dni od skoncenia RD do skoncenia prac.pomeru.
    Gabiiika Aha aha, super, tak uz len vysvetlit v praci ze 1. 7 dovolenka a aj ukoncenie PP
      zbaliť

    Davka v nezamestnanosti po skonceni rodic.prispevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.