Zavrieť

Porady

Tankovanie z automatu

Prosím vás, stretli ste sa s taankovaním z automatu v zahraničí? Zamestnanec mi predložil len doklad o platbe platobnou kartou - ten malý lístoček. Bločik nemá, lebo tvrdí, že automat bločky nevydáva. Je to konkrétne z Tal, kde vraj sú benzínky po 18.00 zatvorené a tankuje sa z automatov. Ja ale neviem ani množstvo, ani cenu za liter, ako to môžem dať do účtovníctva? Stretol sa s tým už niekto? Ďakujem vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    tonkat
    Prosím vás, stretli ste sa s taankovaním z automatu v zahraničí? Zamestnanec mi predložil len doklad o platbe platobnou kartou - ten malý lístoček. Bločik nemá, lebo tvrdí, že automat bločky nevydáva. Je to konkrétne z Tal, kde vraj sú benzínky po 18.00 zatvorené a tankuje sa z automatov. Ja ale neviem ani množstvo, ani cenu za liter, ako to môžem dať do účtovníctva? Stretol sa s tým už niekto? Ďakujem vám.
    Nikto nič? Alebo už víkendujete?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Určite aj takýto automat vydáva bločky, len nech si zamestnanec prehľadá vrecká. Aj v Taliansku platia nejaké zákony.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tonkat
    Prosím vás, stretli ste sa s taankovaním z automatu v zahraničí? Zamestnanec mi predložil len doklad o platbe platobnou kartou - ten malý lístoček. Bločik nemá, lebo tvrdí, že automat bločky nevydáva. Je to konkrétne z Tal, kde vraj sú benzínky po 18.00 zatvorené a tankuje sa z automatov. Ja ale neviem ani množstvo, ani cenu za liter, ako to môžem dať do účtovníctva? Stretol sa s tým už niekto? Ďakujem vám.
    Práve minulý týždeň som tankoval v Rakúsku na takejto čerpacej stanici. Platobnou kartou sa platilo rovno na stojane a bolo treba vybrať, či si želám potvrdenie alebo nie. Povrdenku mi to vyplulo komplet so všetkými údajmi - názov firmy, počet litrov, cena za l, cena celkom, číslo karty, ktorou sa platilo...

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Chobot
    Práve minulý týždeň som tankoval v Rakúsku na takejto čerpacej stanici. Platobnou kartou sa platilo rovno na stojane a bolo treba vybrať, či si želám potvrdenie alebo nie. Povrdenku mi to vyplulo komplet so všetkými údajmi - názov firmy, počet litrov, cena za l, cena celkom, číslo karty, ktorou sa platilo...
    Ďakujem vám, idem to doriešiť so zamestnancom. Ešte raz vďaka.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Neviem, ako je to v Taliansku, ale naši vodiči tankujú prostredníctvom platobných kariet a donesú riadne doklady z registračnej pokladne a pritom je ešte aj doklad, že to bolo platené kartou, číslo karty atď.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja mám sám skúsenosť, že v Taliansku je to z bločkami na PHM hrozné. Priamo na pumpe dali lístok na ktorom bola len suma, ale žiadne litre. A aj na požiadanie žiaden iný doklad nevystavia. Je to úplne bežné. U nás to riešime tak, že každý, kto čapuje a nedostane dobrý doklad, tak si množstvo litrov napíše sám na bloček, lebo vie koľko litrov čapoval. Ostatné údaje už na bločku sú. Daňováci s tým zatiaľ nemali problém, nakoľko sa to vyskytne zriedkavo.

    Tankovanie z automatu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.