Zavrieť

Porady

Zápach z práčky, ako zlikvidovať ?

Práčku som vyčistila osvedčenou metódou kryštalická sóda plus ocot, rozobratý filter ( nebol vôbec zanesený)a práčka stále nevonia Čo by som mala ešte urobiť, aby sa tento stav zmenil na "opäť voňavá práčka a voňavé prádlo". Ďakujem za rady. Doplnim: avivaz nepouzivam, vycistena pracka vratanie tesnenia, cistiaci program bol na 90 stupnov a najdlhsi, pracie prostriedky pouzivam kvalitne s peidamim octu do kazdeho pramia....neskontrolovana zostala iba odtokova hadica ( podomietkovy sifon). Vycistila som vsetky odtoky a sifony, vyzera to, ze pomohlo
Naposledy upravil mareko : 25.07.19 at 08:36
ivka70 Na akej teplote?
Dáša_ čo používaš na pranie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Skus vymenit odtokovu hadicu, by si sa divila, co tam v zahyboch je...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tu sú celkom dobré rady: https://plnielanu.zoznam.sk/c/2159/u...-nimi-zatocite
    A ešte by som sa pozrela na tesnenie dverí,(ak je práčka zpredu plnená) či ho nemáš zosúšachané, prederavené.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak si vsetko vycistila, daj tam zo 3 uteraky vyprat /idealne s kapsulou 3v1/ na maximalnu teplotu a neskracuj pranie. 2 hodiny na 90 je lacnejsie ako mat smradlave pradlo a pokusat sa dookola cistit. Inac uteraky sem - tam treba preprat na max. teplote.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Dala som na 90 a najdlhsi program sodu s octom bez pradla. Skusim teda este aj s tymi uterakmi a tabletou...uvidim, mozno to pomoze este raz vyprat
    ivka70 Daj tam zo 3 tablety do umyvacky riadu, nie tie na pranie.
    mareko Ved to je mi jasne, ze tie do umyvacky
    Nandrolon Ja som myslel na pranie, ale nevadí...
    ivka70 Nandrolon: Ja som myslel na pranie, ale nevadí...
    Tiez som to tak pochopila ... tie do umyvaciek obsahuju kopec veci na rozpustanie uzadenych necistot a mohli by pomoct. Preto som doplnila moju poznamku
    Nandrolon Ekvivalent k nim už použila v prvom kroku. Preto by som tam buchnul kvalitnú kapsulu a nechal to s uterákmi poriadne vyvariť bez skrátenia programu.
    Ak to už nepomôže, potom jedine rozmýšľať nad výmenou hadice ako tu už niekto písal.
    mareko Presne tak, posledny krok bude hadica
    ivka70 Nandrolon: Ekvivalent k nim už použila v prvom kroku.
    Iba v pripade, ze to robila na 2x, lebo ak to zmiesala (ako pise), tak v podstate cistila pracku solou ....
    Nandrolon To je síce tiež pravda.
    mareko ivka70 Tablety do umývačky sa používajú bez prádla na vyčistenie práčky...nuž a s prádlom ich tam zjavne dávať nebudem, ale dám tablety pracie Nuž a čistila som kryštalickou sódou a octom ... alebo tabletami do umývačky....je to všetko hore napísané. Prosím nerob zo mňa blbečka
    ivka70 Tablety do umyvacky odstranuju aj z pradla skvrny, ktore inak nejdu odstanit, teda ak chces napr. zasle utierky vyprat, jedinecna prilezitost. Ani tym uterakom nijako neublizia.
    Ja z teba blbecka nerobim, nemam na to ziadny dovod.
      zbaliť

    Zápach z práčky, ako zlikvidovať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.