Zavrieť

Porady

Podanie vypovede pocas PN

Ahojte, som v pozicii zamestnanec a som PN chcem podat vypoved mozem aj pocas PN ? Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 01.08.19 at 06:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katusa_ Dakujem, lebo mam info ze pocas PN nemozem dat vypoved lebo mi ju zamestnavatel nemusi zobray
    veronikasad Mas zle info, zakaz vypovede sa vztahuje na zamestnávateľa. Posli postou doporucene s dorucenkou
    Tweety Zákon ti nezakazuje počas trvania DPN skončiť PP Dohodou ani podať výpoveď. Zo ZP má zamestn-ľ zákaz dať výpoveď v OD ale zamestnanec nemá obmedzenia.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Výpoveď je jednostranný akt, nie je dôležitý súhlas zamestnávateľa ... a dobre je podať ku koncu mesiaca - aby bola doručená!! Či už poštou, alebo osobne, lebo VD začne plynúť až od 1. dňa nasledujúceho (zrejme si to v júli nestihla?).
    Ale ak DPN bude dlhšie trvať - tak škoda dávať skoro výpoveď, pretože poistenie stále trvá aj počas DPN ... bolo by dobré dať výpoveď tak, aby PP skončil v čase ukončenia DPN.

    Podanie vypovede pocas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.