Zavrieť

Porady

odpisy

Ahojte, poraďte mi ako sa vlastne odpisuje. Ja to robím tak, že na konci každého mesiaca účtujem odpis vo výške účtovného odpisu. Rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismy na koci roka.
Teraz my bolo povedané, že odpisy sa účtujú na konci roka, tak neviem, robím celý čas sprostosť. Odpisujem 1x. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Účtovné odpisy sa účtujú mesačne. Ročne sa účtuje len v JÚ.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Keď účtuješ v PÚ robiš mesačne účtovné odpisy podľa opotrebovania majetku,DO robí každý na konci roka.Napr.auto odpišeš podľa DO 4 roky,ale podľa ÚO ho odpíšeš za 5 rokov.DO a ÚO sa môžu rovnať, ale aj nemusia.

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    Takže to ja fajn. Ešte pokiaľ ide o to auto na leasing, tak ak trvá 60 meisacov, tak aj DO majú byť 60 meiacov, že.

    Dik

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    V PÚ by si mala účtovať mesačne platí to od roku 2003.Nie je s tým veľa roboty.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Luna
    V PÚ by si mala účtovať mesačne platí to od roku 2003.Nie je s tým veľa roboty.
    OK, tak to doúčtujem aspoň v tomto roku, nech sú teda mesačné.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Luna
    V PÚ by si mala účtovať mesačne platí to od roku 2003.Nie je s tým veľa roboty.
    Luna aj keď sa mi účtovné odpisy rovnajú daňovým musím ich tiež účtovať mesačne?

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Áno.Ja tiež tak robím. Tak najlepšie zobrazíš stav účtovníctva.V účtovnych odpisoch zobrazuješ opotrebovanie majetku.Ide o účtovný stav nie daňový stav.

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    moc všetkým dík. Tú info, že účtovať na konci roka mi dali z účtovnej firmy, kde nám doteraz robili účtovníctvo, tak ma to dosť zarazilo. Tak som rada, že to robím dobre.

    Ešte raz vďaka za info. Vždy je lepšie mať istotu.

    bazalka je offline (nepripojený) bazalka

    bazalka
    A ak SZČO vJÚ kúpila dielo ( bezpečnostné zariadenie v Penzióne) do akej odpis. skupiny to má zaradiť?( 60 tisíc)Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.