Zavrieť

Porady

Vrátenie cestnej dane - neoprávnené výdavky

Ahojte pordaci, je to viackrát rozoberaná cestná dan, ale takýto prípad som nenašla : podnikateľ zaplatil cestnú daň od 01.01.2006 na celý rok, chcel auto zaradiť do podnikania. Keď mi však teraz doniesol papiere, zistila som, že auto má na lízing avšak jnie na FO podnikateľ, ale ako na súkromnú osobu. Chcela by som vedieť, či mu DU vráti túto uhradenú cestnú daň, keďže auto vôbec neyaradí do podnikania. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ked ste zaplatili cestnú daň, tak môže auto používať na podnikateľské účely aj keď auto nemá zaradené do podnikania. bude si uplatňovať cestovné náhrady. 6,20 Sk na km a spotrebu PHM v prepočte podľa technického preukazu.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    va1ke
    ked ste zaplatili cestnú daň, tak môže auto používať na podnikateľské účely aj keď auto nemá zaradené do podnikania. bude si uplatňovať cestovné náhrady. 6,20 Sk na km a spotrebu PHM v prepočte podľa technického preukazu.
    ďakujem za rýchlu odpoved, takže musí robiť cesťáky, tým pádom má nárok aj na stravné - ja viem, to je už mimo témy. Ale ak by predsa chcel vrátiť tú cestnú daň, tak mu ju Du vrati?
    ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    lydinka
    ďakujem za rýchlu odpoved, takže musí robiť cesťáky, tým pádom má nárok aj na stravné - ja viem, to je už mimo témy. Ale ak by predsa chcel vrátiť tú cestnú daň, tak mu ju Du vrati?
    ďakujem
    Lydinka, teoreticky áno. Treba k tomu urobiť dodatočné DP a vyžiadať daň, prípadne do žiadosti uviesť dôvod.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    liba2
    Lydinka, teoreticky áno. Treba k tomu urobiť dodatočné DP a vyžiadať daň, prípadne do žiadosti uviesť dôvod.
    Prepáč, teraz som nepochopila - aké dodatočné DP?
    To je cestná daň od 01.01.2006 zaplatená do konca roka
    Ďakujem

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    aj ja si myslím, že DU cestnú daň vráti. treba si však pozrieť aké budú za dodatočné DP penále a zvážiť či sa oplatí tú cestnú daň žiadať spať.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    lydinka
    Prepáč, teraz som nepochopila - aké dodatočné DP?
    To je cestná daň od 01.01.2006 zaplatená do konca roka
    Ďakujem
    Predpokladala som, že ide o nové auto a teda bolo podané DP k DzMV za obdobie od januára 2006. Alebo som to zle pochopila?

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    liba2
    Predpokladala som, že ide o nové auto a teda bolo podané DP k DzMV za obdobie od januára 2006. Alebo som to zle pochopila?
    Je to auto. ktoré kúpil na lízing niekedy v r. 2005, ale lízingová zmluva nie je uzavretá na SZČO. Chcel dávať všetko do nákladov, teda aj lízingové splátky aj pHM aj opravy auta a preto si zaplatil na rok 2006 cestnú daň, ale keďže nie je lízingová zmluva uyavretá na podnikateľa, tak si tieto náklady nemôže uplatniť v podnikaní a preto chce vrátiť cestnú daň. Fakt sa v tomto nevyznám, ešte som neúčtovala auto v podnikaní, preto vám ďakujem.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    no tie výdavky si nevie dávať do nákladov ale však nech si píše cesťáky a tým sa mu tie výdavky vrátia

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    va1ke
    no tie výdavky si nevie dávať do nákladov ale však nech si píše cesťáky a tým sa mu tie výdavky vrátia
    OK, takže vám ďakujem

    Vrátenie cestnej dane - neoprávnené výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.