Zavrieť

Porady

Tlačivo na prídavok na dieťa - vypĺňať?

Dobrý deň, kedy nadobudol účinnosť zákon o tom, že už nie je potrebné pýtať od školy potvrdenie o návšteve školy na účely prídavku na dieťa? A podľa akého zákona? Ďakujem.
16 komentárov     zbaliť
veronikasad Ten zakon ale neriesi uplatnenie naroku. O PnD musi rodič poziadat a oznamit skolu, ktoru dieťa navštevuje
Katy a R ak pokračuje v štúdiu na tej istej škole (doteraz potvrdenia) - teraz už netreba nič? či nejaké oznámenie tiež?
veronikasad Netuším, možno vymysleli ďalšie tlačivo kde rodič musí uviesť školu a ročník, aby si to vedeli vyhladať v systéme.
misoft A možno idú takto:
Donesie sa tlačivo, úradník/čka prečíta, naťuká do počítača a vyskočí jej, že naozaj študuje (lebo je to v systéme).... jupíííí digitalizácia...
Žabinka áno, presne tak to prebiehalo v mojom prípade.. pani si naťukala rč poberateľa prídavkov z vypísaného tlačiva, cez neho sa preklikala k dcérinym údajom, a povedala, v poriadku, to je všetko.. ale to si len preverila keď som to už doniesla, ale potvrdenia už netreba nosiť..
veronikasad Teda vypisuje sa nejaké nové tlačivko ?
Žabinka nie, dcéra dala v škole potvrdiť klasické tlačivo, potvrdenie o návšteve strednej školy/vysokej školy pre účely prídavkov na deti.. klasické, ja som si ho zvykla sťahovať z ich stránky.. a rovnaké bývalo aj pre účely daňového bonusu.. žiadne nové nie je.. a ani nie je potrebné..
Žabinka dnes som zachytila v televíznych novinách na markize reportáž o tejto téme, ale potom som ju nestihla..
Žabinka pozri aj https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/d...kracii-prinies
veronikasad Takže priniesla si tlačivo o návšteve školy, len si ho nezaložili ... Od 1.9. by sa už v papierovej forme nosiť nemalo
Žabinka dokonca to je aj na stránke UPSVaR..
https://www.upsvr.gov.sk/media/media...page_id=928940
Žabinka včera som mailom poslala potvrdenie do VšZP, a dnes mi prišla odpoveď, že potvrdenie bolo zapracované do systému..
veronikasad Prečo posielas papierove potvrdenie, aj keď mailom?
Žabinka lebo mi to povedala pani na infolinke poisťovne..
veronikasad Poisťovňa si robi zo zakona trhací kalendár?
misoft Skoro všetci si z toho robia trhací kalendár....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to zákon č.177/2018 Zákon o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon proti byrokracii)
    s účinnosťou od 1.9.2019.
    Kováczová Ďakujem, super odpoveď.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozrela som na stránke UPSVaR ... zatiaľ je tam toto (že treba preukázať štúdium)
    https://www.upsvr.gov.sk/socialne-ve...page_id=696860
    možnože to v krátkej dobe zmenia?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka VšZP má na stránke /sekcia pre študentov:
    Je potrebné zdokladovať štúdium každý rok (prechod z jedného ročníka do druhého)?
    Potvrdenie o návšteve školy nie je potrebné predkladať každý rok, ak študujete bez prerušenia na vysokej škole v Slovenskej republike. Túto informáciu oznamuje elektronicky zdravotnej poisťovni Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

    Tak UPSVaR to hádam tiež vie zistiť z dákej inej línie, či?.. Aj keď, tu človek nikdy nevie, či fungujú inštitúcie jednotne, alebo každý po svojom..
    veronikasad UP ma prístup do systému, len asi potrebuje vediet školu a triedu. Koho sa to tyka, bolo by dobré tam zavolať.
    Na stranke SP som nasla k sirotskym dôchodkom, ze pre rýchlejšie vybavenie je vhodné ked potvrdenie prinesie v papierovej forme.
    misoft A to máme digitalizáciu štátnej správy.... dig sem - daj lajstro... jednotky a nuly neplatia.

    Inými slovami.... vymysleli, zaviedli, ale NEPLNÍ sa to - všetko po starom..... ale prašule pošli ta het do pr*de*le.....
    Katy a R však vydrž - ešte je to v platnosti len 3 dni!!! ja verím, že sa to teraz v septembri "utrasie" - či?
    žabka - v ZP sú už všetci poistenci štátu nahlasovaní dávnejšie (nielen študenti) ... len je to s nejakým opozdením, prípadne ešte nejaké veľmi špeci prípady možno treba riešiť. Ale to sa ZP vždy ozve (že treba platiť! )
    misoft Katy a R (Dnes 16:40) však vydrž....
    --------------------------------------------------
    Toho sa obávam..... teraz sledujem správy - potvrdzuje sa to! Ignorujú zákon - stále vyžadujú, i keď zákon už TRI dni platí! Ak to platí od 1.9. tak štátna správa NEMÁ čo pýtať papier, keď majú prístup k údajom elektronicky.
    Buď na úradoch sú debili, alebo ten zákon je len zdrap papiera.
    Ústredie ÚPSVaR dokonca 19.8. posielalo usmernenie, ako sa to má vykonávať.... a ako je vidieť - neplní sa to (niekde...)
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    takže ja mám čerstvú informáciu.. naša začala študovať na VŠ, tak som bola zaniesť na UPSVaR potvrdenie o návšteve školy na prídavky.. a pani mi povedala, že už to netreba nosiť, že majú informácie z ministerstva školstva.. pre istotu som zavolala aj do zdravotnej poisťovne, aj keď majú na stránke že to netreba nosiť, a pani mi povedala že samozrejme to treba poslať mailom, lebo informácie dostanú s časovým opozdením niekedy v októbri - novembri..
    Naposledy upravil Žabinka : 04.09.19 at 15:04
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R - inak, nič by sa nestalo, keby si im neposlala ani mail (tie 2 mesiace nie je dlhá doba pre ZP) ... maximálne by ťa upozornili, ak by bola kontrola, resp dačo nezvyčajne vážne. kontolu zvyčajne robia, až keď sumarizujú udaje k RZZP . (ale jeden mail ozaj nie je problém)
    misoft "pani mi povedala že samozrejme to treba poslať mailom, lebo informácie dostanú s časovým opozdením niekedy v októbri - novembri".....
    čo je pekná hovädina! Oni - ako poisťovatelia zdravotnej starostlivosti zo zákona majú prístup k údajom.
    veronikasad Chvilku asi potrva, kym sa zobudia aj v skolach ...
    Žabinka viem, ale načo by bolo dobré naťahovať sa s nimi, kto má pravdu.. iba zo zásady? nerobilo mi problém oskenovať a poslať.. nie je to pre mňa podstatná vec na hádanie sa s poisťovňou..
      zbaliť

    Tlačivo na prídavok na dieťa - vypĺňať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.