Zavrieť

Porady

Budovanie kanalizácie

Zdravim, stavam dom v meste Turany (okres MT), mesto má vybudovanú verejnú kanalizáciu, avšak na mojej ulici stale nie je vybudovaná (aj ked sa tam nachádza uz veľa hotových skolaudovanych a obývaných domov). Existuje aj projekt na vybudovanie kanalizácie na našej ulici ale mestske zastupiteľstvo sa stale vyhovara ci uz na to ze nie su financie, alebo a to hlavne ze to nie je priorita. Chcem sa spýtať ci existuje zákon alebo nejaké nariadenie alebo europska smernica ktorá by určovala povinnosť obci vybudovat kanalizaciu a verejny vodovod resp niečo čo by im aspon určovalo nejaky termin dokedy musibyt cele mesto kanalizovane a mat vsade verejny vodovod
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Nepomôže Ti nič. Termíny síce sú, ale peniaze nemusia byť a bez peněz ani kanalizáciu nepostavíš. My sme ju mali mať, ale v čase keď sa vypracovávali nemeniteľné zoznamy tak sme prekročili 2000 obyvateľov a nie sme ani v zozname tých nad a ani pod 2000. A kanalizácia tak ľahko nebude, možno ani nedožijem. A ako si na tom s vodou ? Tá tam je ? Ak áno - čistička.
    Elanius1988 Voda len zo studne. Cisticku nepovolia - lebo bude kanalizácia len kedy už nepovedia
    lubko6394 Však čistička bude len dočasne ( ako Rusi u nás ) a po vybudovaní kanalizácie sa pripojíš. Aj ja som to tak mal v stavebnom povolení aj v kolaudačnom. Btw. však tie domy čo sú obývané to tiež musia mať nejako vyriešené. Flaška do ruky a návšteva budúcich susedov Ti dá viac ako toto fórum.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Matne si spominam ze mozno rok 2005... ?
    Elanius1988 Co konkrétne s rokom 2005?
    vicktor Uz nevies na co si sa pytal? Tak si po sebe precitaj.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keď nie sú peniaze, nedonútiš mestso. Môžu byť nariadenia aj smernice.

    Na našej ulici sme si sami vybudovalil kanalizáciu. Pravdupovediac, celú ulicu vrátane komplet inž. sietí sme si vybudovali sami - vlastníci pozemkov na ulici.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Domy musia byť pripojené na kanalizáciu do roku 2021
    Ak je v obci verejná kanalizácia, do štyroch rokov sa na ňu musia všetci pripojiť. Týka sa to desaťtisícov domov. Doterajšie výnimky z pripojenia pre staršie domy sa totiž budú rušiť. Pripojenie tak má platiť nielen pre novostavby, ale aj staršie nehnuteľnosti, ktoré majú zatiaľ povolenie na žumpu. Zmena prichádza s novelou vodného zákona z dielne ministerstva životného prostredia, ktorú v stredu odklepla vláda. Novela má platiť od marca budúceho roka.
    https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...-do-roku-2021/

    Tu máš nariadenia EU ohľadom kanalizácií.
    https://www.google.com/search?client...+nariadenie+EU

    Budovanie kanalizácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.