Zavrieť

Porady

Všeličo z kysnutého cesta

Prikladám niektoré moje odskúšané recepty. Najskôr ten najnovší (skúšala som ho včera):

Sladké osie hniezda

42 dg polohrubej múky
2 dg droždia
asi 2,5 dl mlieka
2 žĺtka
trocha soli

Plnka:
15 dg masla
15 dg cukru

Z droždia, trocha mlieka a štipky cukru si pripravíme kvások. Primiešame ostatné suroviny a cesto necháme nakysnúť. Potom ho vyvaľkáme, potrieme s vymiešanou plnkou a zrolujeme. Pokrájame ho na kolieska hrubé cca 2 cm a poukladáme ich na vymastený plech. Povrch koláčikov nemusíme natierať . Upečieme.

Ja som teraz nedávala, ale najbližšie keď ho budem piecť znova, tak do plnky pridám aj škoricu. Je výborný a hlavne rýchly!

KREHKÉ ROŽTEKY


50 dg polohrubej múky
4 dg droždia
2 žĺtky
2 PL práškového cukru
l/4 l mlieka
1/2 bal. prášku do pečiva
2 dl oleja
štipka soli

Z prísad vypracujeme cesto (miesime aspoň 20min.) a rozdelíme ho na 8 dielov. Každý diel rozvaľkáme na tenko a rozdelíme na 8 trojuholníkov, na ktoré dáme ľubovoľnú plnku; skrútime a vyformujeme rožteky. Rozložíme na plech ďalej od seba, vrch potrieme rozšľahaným vajíčkom. Upečieme do zlatohneda.

Plnka:
Orechová:
200 g orechov
150 g práškového cukru
50 g hrozienok
1,5 dl horúceho mlieka

Maková:
200 g maku
150 g práškového cukru
1,5 dl horúceho mlieka
Naposledy upravil marči : 25.09.06 at 17:47 Dôvod: naskočili mi tu nejaké znaky, tak opravujem:
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
..presne si sa identifikovala v profile..je dobre vedieť na koho sa môžeme obrátiť v téme recepty
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ak máte nejaké dobré a odskúšané recepty, tak ich prosím napíšte, určite nie som sama, ktorá ich rada vyskúša !
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

marči
Ak máte nejaké dobré a odskúšané recepty, tak ich prosím napíšte, určite nie som sama, ktorá ich rada vyskúša !
Chcela by som vás poprosiť o recept na klasické buchty- lekvárové ! Prosíííííím !!!!
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Skús tieto, piekla som ich po tri dni za sebou:
http://recepty.atlas.cz/recept.asp?i...gorie=JNLQCOO5
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

mirka165
Skús tieto, piekla som ich po tri dni za sebou:
http://recepty.atlas.cz/recept.asp?i...gorie=JNLQCOO5
Ďakujem, už som si recept vytlačila v blízkej budúcnosti ho vyskúšam, potom sa Ti ozvem !
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

marči, ale pridaj do cesta pol lyžičky soli, nie je tam napísaná, ale do cesta musí ísť trošku soli.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Baby skúste CESNAKOVO SYROVÉ KÚSKY:
Na cesto potrebujeme:
800g polohrubej múky, 500 ml mlieka, 2 PL kryštálového cukru, 1 kocku droždia, 150 ml oleja, soľ

PLNKA: 120g masla obyčajného, 130g Hery, 3 žĺtky, posekaná petržlenová vňať, 14 strúčikov prekisovaného cesnaku, soľ, vegetu, 600 g nastrúhaného tvrdého syra

Na potretie: 1 vajce, soľ
Na posypanie: rasca, sezamové alebo ľanové semienka

Postup: Zo surovín urobíme cesto, ktoré necháme na teplom mieste vykysnúť. Po vykysnutí ho rozdelíme na 8 bochníkov. Každý bochníček rozvaľkáme na pomúčenej doske, potrieme plnkou, posypeme strúhaným syrom a stočíme do rolády. Potrieme rozšľahaným vajíčkom, posypeme rascou a sezamovými alebo ľanovými semienkami. Pokrájame na trojuholníčky, poukladáme na plech pokrytý papierom na pecenie a upečieme vo vyhritej rúre.
Plnka: Zmäknuté maslo, Heru, žĺtky, petržlenovú vňať, prelisovaný cesnak, soľ a vegetu spolu zmiešame.

Ja to robievam pri veľkých oslavách. Ďaľšia varianta môže byť, že sa do plnky pridá na tenko pokrájaná saláma. Alebo...fantázii sa medze nekladú.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

To môže byť dobré, už teraz prehĺtam... Ja robím niečo podobné, o čosi jednoduchšie:

CESNAKOVÝ ZÁVIN


1 kg hladkej múky
7,5 dl mlieka
soľ
1 PL cukru
1 droždie

Vypracujeme cesto. Nakysnuté rozdelíme na 5 bochníkov, každý rozvaľkáme a potrieme plnkou. Stočíme ako závin a pokrájame na trojuholníky. Vrch potrieme vajíčkom a posypeme sezamom.

Plnka:
1 Hera
2 hlávky pretlačeného cesnaku
3 lyžičky soli
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Skús tú plnku po natretí posypať vegetou. Záviny pokrájaj na trojuholníky na plechu tak, aby sa od seba neoddelili, nechaj kysnúť ešte 10 min. a šup do vyhriatej rúry.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Vďaka za radu !
0 0
dermadena dermadena

dermadena je offline (nepripojený) dermadena

marči
Ak máte nejaké dobré a odskúšané recepty, tak ich prosím napíšte, určite nie som sama, ktorá ich rada vyskúša !
ja síce recept teraz nepridám ale mám jednu velmi dobrú radu od staršej známej ktorá má vždy fantastické koláče. ked robí kysnuté cesto tak z droždia nikdy nerobí kvások ale ho vyšlahá do penista s tekutinami a hned pridá múku a ostatné suroviny .ja to robím tiež tak a výsledok je zaručene dobrý.napadol ma predsa jeden recept ktorý robím vždy ked chcem upiecť pizzu alebo osúch a aj ovocný koláč,lángoše.

pol litra tekutiny ztoho polovička vody a polovička mlieka kocka droždia jedno vajce styri lyžice oleja alebo smotany,toto všetko vyšlahám pridám aj trocha cukru a soli,tolko polohrubej múky aby bolo cesto polotuhé a miesim kým sa nerobia vzduchové bubliny.môže sa pridať aj trochu varených zemiakov ale ja to robím len zriedka.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

S tým vyšľahaním droždia je to zaujímavé, ja som to už tiež videla, naposledy na Tupperware prezentácii, kde poradkyňa pripravovala chlieb. Ja zvyknem robiť klasicky - kvások. Ale prečo nie, dá sa aj tak !
0 0
Itababa Itababa

Itababa je offline (nepripojený) Itababa

marči
S tým vyšľahaním droždia je to zaujímavé, ja som to už tiež videla, naposledy na Tupperware prezentácii, kde poradkyňa pripravovala chlieb. Ja zvyknem robiť klasicky - kvások. Ale prečo nie, dá sa aj tak !
tá pani mi hovorila že droždie stráca na kvalite ked sa najprv robí kvások
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Marči, ja už asi budem buchty robiť podľa tohoto receptu stále...mne ich vyšlo cca + - 29. Akú si dala plnku?
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Robila som len lekvárové - domáci slivkový lekvár..Mňam :p :p :p (takto sme sa olizovali)
Naposledy upravil marči : 10.09.06 at 16:33
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

a slivkový lekvár robíš taký hustý? Nevytečie z buchiet? Ja domáci lekvár nemúžem dávať do buchiet, musím kúpiť, lebo vždy mi vytečie:-((( nemám asi dobrý recept na hustý lekvár
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Neodolala som a skutočne som kvások vyšľahala. Použila som ručný mixér. Super.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

mirka165
a slivkový lekvár robíš taký hustý? Nevytečie z buchiet? Ja domáci lekvár nemúžem dávať do buchiet, musím kúpiť, lebo vždy mi vytečie:-((( nemám asi dobrý recept na hustý lekvár
S mojou maminou varievame takýto: (môže sa robiť 2 spôsobmi- variť na sporáku alebo v rúre)

SLIVKOVÝ LEKVÁR

4 kg sliviek
0,5-1 kg kryštálového cukru
4 PL octu

1. Slivky zomelieme, pridáme ostatné prísady a za stáleho miešania varíme do zhustnutia.

alebo

2. Slivky zomelieme, pridáme cukor a ocot, vylejeme na hlboký plech a dáme do dobre vyhriatej rúry. Keď začnú vrieť, znížime stupne (asi na 130°C) a za občasného miešania necháme v rúre asi 4 hodiny.
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

marči
S mojou maminou varievame takýto: (môže sa robiť 2 spôsobmi- variť na sporáku alebo v rúre)

SLIVKOVÝ LEKVÁR

4 kg sliviek
0,5-1 kg kryštálového cukru
4 PL octu

1. Slivky zomelieme, pridáme ostatné prísady a za stáleho miešania varíme do zhustnutia.

alebo

2. Slivky zomelieme, pridáme cukor a ocot, vylejeme na hlboký plech a dáme do dobre vyhriatej rúry. Keď začnú vrieť, znížime stupne (asi na 130°C) a za občasného miešania necháme v rúre asi 4 hodiny.
Ďakujem, zajtra idem na slivky, asi to skúsim. Netreba ho sterilizovať?
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

mirka165
Ďakujem, zajtra idem na slivky, asi to skúsim. Netreba ho sterilizovať?
Prepáč, až teraz som sa sem dostala...

Sterilizovať netreba. Vyskúšala si niektorý ? Ako sa Ti pozdáva?


____________________________________
Marika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať