Zavrieť

Porady

Naklady suvisiace s podnikanim

Potrebovala by som radu, týkajúcu sa nákladov súvisiacich s podnikaním. Ide o to, že mám bločky na materiál, ktorý sa používa resp. bol použitý na stavbu, ktorá sa bude v budúcnosti využívať ako sklad tovaru, čiže sa bude využíva na podnikanie. Možem tieto bločky zaúčtovať ako náklady súvisiace s podnikaním a zároven ich zaradit do technického zhodnotenia domu, v ktorom je sídlo firmy /tá stavba je len pár metrov od neho/ a tým pádom navýšiť jeho vstupnú cenu, aspon tak nejak som to citala v zakone o dani z prijímov, odpisovanie. Problém je ale aj v tom, že tá stavba bude len dočasná. ČO s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Ja mám tiež otázku na tému nákladov, chcela by som si iba uistiť môj názor. Živnostník, finančný poradca, neplatca, jú si ide robiť vodičský preukaz a chce si dať tento náklad ako náklad súvisiaci s podnikaním, zarátať ho do dane z príjmu. Povedala som mu, že to nie je možné a nemôže si ho uplatniť. Prosím o Vás názor. Chcem si uistiť, či som mu dobre poradila. Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    eop
    Ja mám tiež otázku na tému nákladov, chcela by som si iba uistiť môj názor. Živnostník, finančný poradca, neplatca, jú si ide robiť vodičský preukaz a chce si dať tento náklad ako náklad súvisiaci s podnikaním, zarátať ho do dane z príjmu. Povedala som mu, že to nie je možné a nemôže si ho uplatniť. Prosím o Vás názor. Chcem si uistiť, či som mu dobre poradila. Ďakujem
    Kurz na vodičský preukaz nie je výdavkom ovplyvňujúcim základ dane. Potom obyčajný zamestnanec by si tiež mohol žiadať o zníženie ZD keď si urobí vodičák. Takže jednoznačne nie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vanilka
    Potrebovala by som radu, týkajúcu sa nákladov súvisiacich s podnikaním. Ide o to, že mám bločky na materiál, ktorý sa používa resp. bol použitý na stavbu, ktorá sa bude v budúcnosti využívať ako sklad tovaru, čiže sa bude využíva na podnikanie. Možem tieto bločky zaúčtovať ako náklady súvisiace s podnikaním a zároven ich zaradit do technického zhodnotenia domu, v ktorom je sídlo firmy /tá stavba je len pár metrov od neho/ a tým pádom navýšiť jeho vstupnú cenu, aspon tak nejak som to citala v zakone o dani z prijímov, odpisovanie. Problém je ale aj v tom, že tá stavba bude len dočasná. ČO s tým?
    Ja by som nenavyšoval hodnotu už existujúcej budovy,ale by som novú budovu zaradil na novú kartu. Po skolaudovaní samozrejme, aj keĎ ide iba o dočasnú stavbu. Povolenie by si mal mať aj na to.

    Naklady suvisiace s podnikanim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.