Zavrieť

Porady

Ciastocne obmedzenie sposobilosti/opatrovnictvo

Dobry den,
prvostupnovy sud coskoro sud rozhodne o mojom ciastocnom obmedzeni sposobilosti a to len v rozsahu - konat a zastupovat sa pred sudom. Chcem sa opytat, ci v pripade, ze mi sud schvali opatrovnika s ktorym nemusim byt uplne spokojny su dovody na obavy - napr. strata kontroly nad svojim majetkom a svojimi pravami, alebo je takyto obcan urcitym sposobom "chraneny" sudom a zakonnou normou. Vopred dakujem
Naposledy upravil zvedavy36 : 11.10.19 at 06:29
4 komentárov     zbaliť
misoft No ten opatrovník bude mať LEN oprávnenie ťa zastupovať v justičných otázkach - pred súdom, nemá však žiadny dosah na majetok. A pokiaľ by niečo chcel urobiť, tak opäť len cez súd.
zvedavy36 Dakujem za nazor...mam vsak urcite obavy, pretoze pri vybere opatrovnika sud urci osobu a nie je viazany mojim navrhom...samozrejme musi to pre mna byt osoba 100% doveryhodna
marjankaj pretoze pri vybere opatrovnika sud urci osobu a nie je viazany mojim navrhom.
Toto si myslel vážne? Alebo to máš z denníka N?
buchač mi sud schvali opatrovnika s ktorym nemusim byt uplne spokojny
===============
Na to, či budeš ty spokojný, tak na to súd zvysoka serondí.

Súd neschvaľuje - súd určuje !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Osobe, ktorej spôsobilosť na právne úkony bola obmedzená, ustanoví súd opatrovníka, ktorý za ňu robí tie právne úkony, v ktorých bola obmedzená.

    Súd v rozhodnutí o obmedzení spôsobilosti na právne úkony zároveň určí rozsah tohto obmedzenia. Súd by mal v rozhodnutí uviesť výpočet právnych úkonov, na ktoré občan nie je spôsobilý. Spôsobilosť na všetky ostatné právne úkony ostáva nedotknutá.

    Právny úkon, ktorý urobí opatrovník za osobu s obmedzenou spôsobilosťou nad rozsah obmedzenosti, je absolútne neplatný, čo nemožno ani premlčať.

    Ciastocne obmedzenie sposobilosti/opatrovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.