Zavrieť

Porady

Uznávanie kreditov za štátnu jazykovú skúšku pre učiteľov

Dobrý deň,
Mohol by som sa Vás opýtať na uznávanie kreditov za všeobecnú štátnu jazykovú skúšku? Absolvoval som ju z anglického jazyka (stupeň C2) na štátnej jazykovej škole v Prešove v r. 2004 ešte pred ukončením štúdia na vysokej škole, ktoré som dokončil v r. 2008 (Mgr.) v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo v špecializácii anglický jazyk a kultúra (neučiteľský odbor), následne som si urobil na Prešovskej univerzite pedagogické minimum. Som učiteľom angličtiny na SŠ s praxou vyše 10 rokov. Mám na tomto základe nárok na priznanie 60 kreditov ešte aj teraz v r 2019? Zástupca riaditeľa mi tvrdí, že nie, keďže som vyštudoval neskôr angličtinu na VŠ a tam som štátnicu z angličtiny tiež absolvoval... Nárok by som vraj mal, ak by som si teraz urobil štátnicu napr. z nemčiny. Ďakujem pekne za Vašu odpoveď.

S pozdravom
Mgr. Marián Martiček
Bardejov



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uznávanie kreditov za štátnu jazykovú skúšku pre učiteľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.