Zavrieť

Porady

Náklady na reprezentáciu ako pripočitateľná položka a následné zdanenie u občianskeho združenia, ktoré nemá daňové príjmy.

Sme OZ, ktoré funguje prvý rok a máme iba financie z grantov. Z nich financujeme aktivity a akcie, v rámci ktorých platíme občerstvenie, obed pre účastníkov, pohostenie pre partnerov. V s.r.o. by sa to zaúčtovalo na 513 a ako pripočitateľná položka zdanilo. Je to tak aj v našom prípade? Budeme sumu poskytnutú donorom na tento typ nákladov dodaniť? Je možné to účtovať na 547 - osobitné náklady? Ak áno, tak čo s týmto typom nákladov ak sú hradené napr. z darov? Vďaka.
Mila123 pozrite si do ZDP, , 20 000 € dary, zmena zákona bola v roku 2018
§ 13 ZDP vo forme reklamy, nebola by pripočítateľnou položkou ku ZD
a pre Vás ako o.z. ak bude použití podľa zákona je to oslobodené....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Ak sa tieto výdavky týkajú vašej hlavnej - nezdaňovanej činnosti, ktorú máte v stanovách, tak aj tieto výdavky sú považované za nezdaňované výdavky. Ja to účtujem na 513, ktorú mám rozdelenú na 2 analytiky, 513.01 - ku hlavnej činnosti, kde je občerstvenie na akcie a aktivity OZ, 513.02 - daňové, ak by bolo niečo iné. Je normálne, že tieto výdavky idú z peňazí, napr. aj grantov, darov... okrem našich vlastných príjmov.
    Samozrejme treba zachovať rozumnú výšku a obsah týchto výdavkov. Napríklad ja osobne alkohol by som tam nedávala :-)

    Náklady na reprezentáciu ako pripočitateľná položka a následné zdanenie u občianskeho združenia, ktoré nemá daňové príjmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.