Zavrieť

Porady

ELDP odchod do dôchodku

Dobrý deň, náš zamestnanec si podal žiadosť na starobný dôchodok. Dnes prišiel mail že mu máme vystaviť ELDP k 23.10., ale ešte nemám spracovanú výplatu za október, neviete ako mám prosím postupovať?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Vyplatu za oktober musíš rozdeliť na dve časti, do 23.10. a od 24.-31.10.
danulienaaa A tie dva riadky budu zatial prazdne kedze neviem ako pracoval a az po spracovani vyplat im poslem opravny?
veronikasad Prijem do 23.10.2019 nie je podstatný, vysku dôchodku neovplyvní, ide len o dobu dôchodkového poistenia
Mila123 áno, je nepodstatný,, ja som teraz dávala takto, že som podelila mesačnú mzdu počtom kal. dní mesiaca a vynásobila som počtom kal. dní kedy nebol dôchodca,
a keďže v tom mesiaci mal dovolenku, môj výpočet bol nebol správny....
Pritom som nemala správny ELDP, zamestnanec doniesol výmer o priznanom D a znovu som robila opravu.....
vie mi niekto vysvetliť, prečo toto ešte stále funguje?????
nie je to zbytočné?
nie je zbytočné čakať na rozhodnutie o priznaní SD? a potom opravovať mzdu? (toto nerobím, neopravujem, nastavujem zamestnanca od začiatku) a nech si panie píšu v protokole o tom, že som v priebehu priznávania D nesprávne počítala odvody, nech.....ale nemám opravy (tie ma zabíjajú)
veronikasad Pri žiadosti o predčasný dôchodok by som to chapala (nemusi byt priznaný, resp. vyplacany), pri riadnom starobnom je to zbytocna byrokracia, ktoru ale nevymysleli radové pracovníčky SP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.epi.sk/odborny-clanok/Ev...-poistenia.htm

    Poznámka

    Ak zamestnávateľ nemôže z objektívnych príčin predložiť evidenciu príslušnej pobočke SP do 3 dní, Sociálna poisťovňa odporúča takýto postup:
    ....
    Ak ide o uplatnenie nároku na dôchodkovú dávku

    oznámiť príslušnej pobočke SP, že ELDP bude môcť predložiť až po mzdovom vyúčtovaní,
    predložiť ELDP príslušnej pobočke SP ihneď po mzdovom vyúčtovaní.

    ELDP odchod do dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.