Zavrieť

Porady

Mám vrátiť peniaze alebo sa ísť súdiť

Zdravím predal som pajero r.v.1996 za 700e.v nedeľu ho zobral v stredu som ho odhlásil na nového majitela a v piatok auto zhorelo do tla.udajne nastal skrat. Majiteľ chce odomna vrátiť plnú sumu inak to bude riešiť súdnou cestou...má šancu vyhrať súd?podotýkam nemáme kúpno-predajnu zmluvu ani nič podobné
4 komentárov     zbaliť
bodliak Videl si ho zhorene, alebo Ti to len tak povedali ... ?
Feri1991 Videl som foto a bolo to to auto
misoft Typický prípad podvodu! Ty by si nemal ani auto, ani peniaze. A veľmi pochybujem, že zhorelo.
Ak je už ON majiteľom, je to už JEHO problém.
A neboj sa - on to na súde nedá, pretože by odrazu chceli (zo súdu) rôzne dôkazy od neho a tie on nemá.
buchač
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    kupna zmuva na vozidlo nevyzaduje pisomnu formu. Moze byt aj ustna. Je vsak otazne ake podmienky zmluva obsahovala - kedze nieje pisomna. Ja osobne by som ziadnu sumu naspet nevyplacal. Dokazne bremeno je na kupujucom. Kupujuci ma moznost dat si vypracovat znalecky posudok a vec riesit na sude (ak sa mu to oplati)
    Naposledy upravil dmc : 27.10.19 at 18:36
    buchač Bingo !!!

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ide o klasický podvod s autami. Teba ako predávajúceho budú presviedčať, že auto bolo pokazené a ťahajú z teba peniaze. Nemôžeš si byť istý, že to bolo tvoje auto.

    Nič nedávaj, vôbec sa s nimi nebav.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    NIc mu nedavaj, kupil auto za 700 eur, teda auto ktore uz davno nie je v zaruke. Na sud to podla mna ani neda a ked da tak povies, ze predal si auto za 700eur, ktore v zaruke uz nie je. Nemal si vedomost o chybnej instalacii a ze tebe este nikdy pred tym nezhorelo. Bodka.

    Auto za 700 eur typu Pajero z roku 1996 je tak primerana cena na auto pouzitelne na rozobratie a predaj na nahradne diely. NIe je mozne hovorit o nejakej zaruke.

    Nic mu nedavaj, jemu zhorelo, nevies co s nim robil!!!

    Mám vrátiť peniaze alebo sa ísť súdiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.