Zavrieť

Porady

Zamestnanec /konatel firmy/ a mzda

Sme firma a.s. Zamestnanec /je majitelom firmy aj konatel spoločnosti/ už nechce naďalej dostávať mzdu /chce zarábať nulu/. Zároveň by ale chcel chodiť do práce, dávať do nákladov PHM, mať nárok na stravné lístky/všetko ako keby normálne pracoval/. Je to síce nelogické, ale chce to tak.
Dá sa vôbec niečo takéto, alebo ako to vyriešiť?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad V akej oblasti firma podnika? Ma inych zamestnancov?
klacmanova1 Firma má aj iných zamestnancov, je to s.r.o. /pomýlila som sa/, podniká v stavebníctve.Môže mať nulovú mzdu?
Mila123 a toto hlavný účtovník nevie?????

platí, že ten kto vlastní sro, popr. koná za sro nemusí mať žiadnu mzdu a môže si písať aj CP, dostávať diéty
dokonca si bude písať cesty z jeho trvalého bydliska a do miesta výkonu práce (zvyčajne na pracovisko), i keby to bolo že žije v KE a sro má prevádzku v BA
ale táto možnosť (CP z miesta bydliska) je iba v prípade, že nebude odmeňovaný mzdou / platom....
klacmanova1 On nie je len majiteľ a konateľ firmy, ale zároveň aj zamestnanec a chce nulovú mzdu a mať nárok na všetko ako normálny zamestnanec/stravné lístky, PHM/. Môže mať nulovú mzdu? Veď predsa zo zákona je stanovená minimálna mzda.
avalik V a.s. pojmy "majitel", "konatel"???
klacmanova1 Pomýlila som sa, jasné že s.r.o. Ako teda postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zamestnanec /konatel firmy/ a mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.