Zavrieť

Porady

Ťarchopis - DPH

Ahojte,

prišla mi do rúk faktúra-resp. Ťarchopis k faktúre.
Faktúra bola s dátumom dodania služby (nájom nebyt. priestorov) 20.9.2004. Uvedená faktúra bola bez DPH.

Dnes prišiel ťarchopis - rozhodli sa, že nám dodatočne vyfaktúrujú DPH. Nesedí tam ani dátum dodania služby (23.9.2004)

Sme kvart.platcovia DPH.

Ako zaúčtujem DPH?? (343/321 ?? - neviem si to dosť dobre predstaviť... )
Čo s tým dátumom dodania služby?? (majú opraviť ten ťarchopis??)

Ďakujem za vš. rady
Naposledy upravil Vera : 23.11.04 at 07:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Zdá sa mi, že ten "ťarchopis" nespĺňa náležitosti zákona o DPH, t.j. chýba tam základ dane, takže s odpočítavaním DPH je asi problém. Skúste ich avizovať, nech pošlú normálnu faktúru vzhľadom na to, že to je v tom istom mesiaci, tak by nemal byť problém s opravou faktúry.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Lenže za mesiac september sme už podali daňové priznanie. Budeme musieť urobiť opravné??

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Vera dátum vystavenia "ťarchopisu" je september alebo oktober/november???? Ak tam máš okt. resp nov. tak to dáš do 4.Q ak september tak im tu fa vráť s tým, nech ti prerobia dátum. Nie je možné: 1. aby mesiac-dva k tebe putovala fakturka a 2. aby dali na "ťarchopis" dátum spätný, veď dátum opravy pôvodnej fa má byť ten, kedy k oprave dochádza. Musí tam byť však odkaz na pôvodnú faktúru príp. dátum.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Dátum dodania služby je 9/2004, vystavenie 11/2004.


    Lenže ako si mám zaúčtovať len DPH?, to sa bez základu dane nedá? nie je tam základ a opraviť to nechcú.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Ja by som to zaúčtoval dňom prijatia faktúry t.j. 11 mesiac, s tým, že ak je dátum vystavenia ťarchopisu nižší ako dátum podania priznania za 10/2004, tak to zaúčtujem neskôr ako je deň podania priznania DPH.

    Ohľadne DPH bez základu by som sa radšej informoval na daňovom úrade, nestretol som sa s takýmto prípadom, rozhodne sa mi však nepáči tá DPH bez základu dane. Je to síce ťarchopis k fa, ale podľa správnosti to malo byť tak, že faktúra zaúčtovaná v 9/2004 už mala mať vyčíslený základ+DPH a rovnako aj ťarchopis zaúčtovaný 11/2004.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Tak ako píše M3G
    ak pôvodná faktúra bola napr. na 1000Sk a teraz chcú dofakturovať DPH v hodnote 190Sk tak by mali opraviť pôvodnú fa na 840,30+159,70 DPH=1000 Sk a ťarchopis na 159,70+30,30 DPH=190 Sk a obaja by ste mali podať dodatočné DPH k septembru resp. 3.Q na 159,70 a tých 30,30 si zahrniete do DPH 11/04 resp. za 4.Q

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Nebolo by lepšie urobiť dobropis na tú prvú faktúru z 9/2004 Následne vyfakturovať správnu faktúru - teda suma+DPH a celková suma? A DPH by bola v 4 Q.2004.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    No ak by s tým dodávatel suhlasil... lenže potom by u dodávateľa nesedel dátum dodania služby ak by tam bol uvedený sept.dátum tak mal povinnosť do 15 dní vyhotoviť fa a v tom mesiaci odviesť DPH, u Teba by potom bola faktúra: dátum dodania 20.9. dátum vystavenia 5.10. dátum prijatia napr. 2.11.04, on by dodatočné podával, ty by si nemusela

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Hej veď o to nám ide. Prečo my by sme mali podávať znovu priznanie, keď oni sa nevedeli dva mesiace spamätať ...

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    tak Vera každopádne povedz dodávateľovi že takto sa to nedá, že tá faktura je zlá a že musíte volačo vymyslieť, skús im buchnúť zákon o DPH o hlavu možno ich to presvedčí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.