Zavrieť

Porady

Fa za mobil - naklady

Ahojte, chcela by som sa poradit s uznanim nakladov v plnej vyske za mobilne telefony, fakturovane na firmu.
Firma ma 5 zamestnancov, ale v Orange ma 12 firemnych mobilov, na ktore chodi spolocna faktura.
Nemate skusenosti ako je to s uznanim nakladov, pripadne ako uctovat fakturu - napr. 5 zamestnanci = 5 mobil uctovat ako danovy naklad a ostatne nedanove, alebo vsetko ako danove?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bambi23
    Ahojte, chcela by som sa poradit s uznanim nakladov v plnej vyske za mobilne telefony, fakturovane na firmu.
    Firma ma 5 zamestnancov, ale v Orange ma 12 firemnych mobilov, na ktore chodi spolocna faktura.
    Nemate skusenosti ako je to s uznanim nakladov, pripadne ako uctovat fakturu - napr. 5 zamestnanci = 5 mobil uctovat ako danovy naklad a ostatne nedanove, alebo vsetko ako danove?
    Dakujem.
    Ak sa používajú výlučne na služobné účely, tak účty za ich používanie sú daňovým nákladom spoločnosti.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Myslím, že ukecať 12 mobilov pri 5 zamestnancoch bude asi problém. Napíš zápis, ktoré telefónne čísla sú firemné a ktoré súkromné a podľa toho. Myslím, že 5 čísiel prejde určite, a možno ešte nejaké, ktoré slúži ako stály telefón v kancelárii na stole a nenosí sa so sebou. My to tak vo firme máme.

    Gugel je offline (nepripojený) Gugel

    Gugel
    Ešte raz sa vrátim k problematike firemných mobilov. Jednoosobová s.r.o. t.j. 1 konateľ je 1 zamestnanec má na firmu 4 mobily. Dva využíva osobne a 2 mobily poskytol ľuďom, ktorý pracujú pre firmu na základe mandátnej zmluvy, tzn. sú to živnostníci.
    Čo s tým?
    Musím dať tieto 2 mobily ako nedaňové výdavky?

    Poraďte prosím.

    ďakujem.
    Vedela by som obhájiť dva mobily u jednoosobovej SRO, jedným odôvodnením by mohlo byť napr. dva mobily do dvoch rôznych sietí, ďalšie dva, teda ich využívanie by som uviedla v mandátnych zmluvách živnostníkov.
    Naposledy upravil Mária-Magdaléna : 20.11.06 at 14:35

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Mária-Magdaléna
    Vedela by som obhájiť dva mobily u jednoosobovej SRO, jedným odôvodnením by mohlo byť napr. dva mobily do dvoch rôznych sietí, ďalšie dva, teda ich využívanie by som uviedla v mandátnych zmluvách živnostníkov.
    Ešte by som doplnila možnosť refakturácie nákladov na telefóny poskytnuté živnostníkom.

    Fa za mobil - naklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.