Zavrieť

Porady

Prenajímam a nie som registrovana

Ahoj, nejak som sa nestihla registrovať na daňovom, nehľadajte v tom nič nekalé, idem to urobiť, otázka aká pokuta hrozí? Aku reálne dávajú? Zo zákona rozpätie viem. Len na čo sa pripraviť? Má niekto skúsenosť?
Mila123 pravdepodobne 30 €, a du má na to 5 rokov, kým pošle výmer
veronikasad Odkedy mas najomnu zmluvu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Sprav novú nájomnú zmluvu a zaregistruj sa na daňovom. Čo bolo, bolo terazky štartuješ.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    - dúfaj, že to bude ako mila napísala
    Ale pozrela si termín - lebo stačí sa zaregistrovať do KONCA NASLEDUJÚCEHO mesiaca, kedy si začala prenajímať ... si už "po termíne"? ... alebo "bonz"?
    doplnenie: voľakedy (tak 4 roky?) som sa "stretla" s pokutou 30 eur - dotyčný bol po tremíne reg asi 2 mesiace.
    Naposledy upravil Katy a R : 26.11.19 at 14:00
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JankaX NIE JE TO BONZ, JE TO IBA MOJA NEZODPOVEDNOST, ZE UZ TO UROBIM A PRESLO UZ POL ROKA
    JankaX zisiel by sa priamo nejaky danovak, co by povedal ako to u nich chodi
    Katy a R - stačí sa opýtať na konkrétnom DU - či ti povedia☺ - ak sa vieš (da sa??) dohodnúť s nájomcom - urob, ako lubko radí.
    lubko6394 Na DU by som sa určite nepýtal, však by som udal sám seba sa. Jediné čo by bolo isté je tá pokuta, však sa daniarka nedá vyhodiť za to že vedela a nedala pokutu.
    Katy a R to len - že tu jej asi ťažko napíše nejaký daňovák "že ako to u nich chodí" jasné - že keď už to bude konkrétne - MUSIA zo zákona vyrúbiť ☺
    lubko6394 Chodí to všade jednoducho. Zistí sa skutkový stav a vinník, vystaví sa pokuta.
    marjankaj Pokiaľ ťa niekto nanabonzuje z pomsty ako Fico Kisku, tak sa ti nič nestane. Náš prezident - náš vzor. Alebo že by QUOD LICET IOVI, NON LICET BOVI? Co je dovoleno bohovi není dovoleno volovi?
      zbaliť

    Prenajímam a nie som registrovana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.