Zavrieť

Porady

Stravné

Prosím Vás o radu. Kolega bol na SC, vykázal si 4 hodiny a teda nemá nárok na stravné. V ten istý deň ešte potom odpracoval 4 hodiny v práci. Ako to bude so stravných lístkom. Má za ten deň nárok na stravné? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Plati zo zakona:

    V prípade, ak by pracovná cesta trvala menej ako 5 hodín a zamestnanec nemá možnosť sa stravovať zvyčajným spôsobom, zamestnávateľ mu môže poskytnúť stravné až do sumy stravného pre časové pásmo 5 až 12 hodín alebo zabezpečiť bezplatné stravovanie.

    Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/stravne-a-...e-nahrady-2019 © Podnikajte.sk

    Bud mu teda date stravne za 5-12 hodin alebo mu date stravny listok.
    Podla toho, ci bol v case obeda, ked stravne listky pouziva, na pracovnej ceste alebo v praci.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Takže som to dobre spravila, lebo som mu stravné na ten deň ponechala. Nekrátila som mu stravné lístky. Veľmi pekne ďakujem.
    Tweety No, ak si mu dala stravné za čas na PC, nárok na stravenku už nemá. Stravné, je to, čo vyplácame pri PC podľa Zákona o CN, zabezpečenie stravovania je podľa ZP,sú to rozdielne pojmy.
    ivka70 Asi zmatok v pojmoch - nechala si mu stravny listok, nevyplatila si mu ale ziadne stravne na PC, ze. Tak si to dobre spravila.
    Laurinkai Nie, priznala som mu stravný lístok. Na CP nemá uplatnené stravné na služ. ceste.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.