Zavrieť

Porady

§83 ZP - konkurenčná doložka

Nakoľko sme zaznamenali, že niektorí naši (už bývalí) zamestnanci vykonávali poza náš chrbát prácu v konkurenčnej firme, chceli by sme do PZ zakomponovať tzv. konkurenčnú doložku, v znení: Zamestnávateľ nepovoľuje (§83 ZP) zamestnancovi popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter.
Mám dve otázky:
1. Je táto formulácia v PZ ok?
2. Ak to začneme používať pre nových zamestnancov, musím robiť dodatky k zmluvám aj "starým" zamestnancom? (čomu sa chcem fakt vyhnút). Oni podpisovali len čestné vyhlásenie, že nevykonávajú podobnú prácu inde..

Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 83 tam môže byť ale chcelo by to inú formuláciu. PZ je dohoda oboch strán a nemôže tam byť jednostranný zákaz zo strany zam-ľa.

    K druhej otázke, tam by som dodatky už nerobila. ZP uvádza, že na vykonávanie zárobkovej činnosti konkurenčného charakteru je potrebný súhlas zam-ľa. Ak by sa zistilo porušenie ZP, tých, čo túto doložku nemajú a nemajú ani súhlas, riešila by som to porušením ZP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Super, ďakujem. Tak len by mohlo byť zo ZP citované? : Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa.
    Tweety toto je už lepšie
    ZuzanaA Ďakujem ešte raz
      zbaliť

    §83 ZP - konkurenčná doložka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.