Zavrieť

Porady

konkurenčna doložka v mandantnej zmluve

Dobry vecer vospolok,
prosim o odbornu radu.
Pracoval som polroka ako zivnostnik na mandantnu zmluvu pre jednu marketingovu agenturu ako referent. Po polroku co uz som pre nich nepracoval som si nasiel pracu v inej agenture, kde ma uz zamestnali na TPP. zivnost som prerusil. Moj prvy mandatar prva marketingova agentura sa to dozvedela a zacala sa mi vyhrazat, ze som podpisal konkurencnu dolozku v mandantnej zmluve, ze po skonceni platnosti zmluvy sa tri roky nezamestnam u konkurencie, pokuty ani sankcie tam neboli uvedene a teda ani podpisane ziadne. vyhrazaju sa mi pokutou, sudom a ze poslu na mojho terajsieho zamestnavatela inspektorat prace, ze ma nemoze zamestnat ked mam nieco take podpisane s nimi.

Su v prave oni, alebo ja?

Vrela vdaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    prestuduj si poriadne mandatnu zmluvu, prislusne paragrafy v zakonoch na ktore sa odvolava ... ak je to "mandatna zmluva" a nie zmluva s inym nazvom, odporucam radsej konzultaciu s pravnikom, koli tej konkurencnej dolozke

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň,položila som tu na inom fóre otázku ohľadom založenia s.r.o., ale v súvislosti s tým vyvstal ešte jeden problém môjho podnikateľa. Pôjde o novú s.r.o., ktorej spoločníkmi a konateľmi sú manželia , majú v spoločenskej zmluve konkurenčnú doložku o zákaze výkonu činnosti s rovnakým predmetom podnikania ako mám s.r.o. Manžel má však súbežne aj živnosť - presne v tom istom predmete a nemôže kvôli dotácii z úradu práce túto živnosť ukončiť. Je to problém? Manželka podnikateľka nebude predsa pokutovať vlastného manžela. Manžel v zmluve s úradom práce nemá zákaz podnikať aj inou formou v daneom predmete, takže teraz ide len o to, aby nenastal nejaký problém pri zakladaní s.r.o. Vopred ďakujem

    konkurenčna doložka v mandantnej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.