Zavrieť

Porady

oprava odpisovaného majetku

Kam zaúčtovať faktúru za servis - pravidelná prehliadka odpisovaného zariadenia? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Servisná prehliadka je vlaste údržba. Účet 511 sa používa nielen na opravy, ale aj údržbu.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ahojte v súvislosti s opravou by som sa chcela opýtať ako zaúčtovať opravu majetku, ktorý ešte nie je zaradený? Čiže ho mám na obstaraní?

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    A z akého dôvodu je nazaradený? Nemohol byť ešte zaradený? Alebo si na to ešte namala čas ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Ahojte v súvislosti s opravou by som sa chcela opýtať ako zaúčtovať opravu majetku, ktorý ešte nie je zaradený? Čiže ho mám na obstaraní?
    Tiež na účet opráv 511, tieto opravy nie sú podľa postupov účtovania súčasťou OC majetku.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Nie, že som nemala čas na zaradenie, ale je to z roku 2004, 2005 pričom musím prejsť všetky doklady nakoľko sa popri tom stavia aj budova a potrebujem sa rozhodnúť či to dať s budovou alebo samostatne odpisovať.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    vyssie som uz aj hodila moj suhlas;

    Len upozornim na jednu vec, ked das opravu resp. udrzbu tento rok do nakladov, odpocitas DPH atď.... mala by si mať ten majetok v tomto roku aj evidovany v evid.majetku. Mam skusenost z danovym uradom, ze stoj co stoj vyzaduju inventarne karty a evidenciu majetku a podla toho sleduju opravnenost nakladov.

    oprava odpisovaného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.