Zavrieť

Porady

Nárok na neplatenú rodicovskú dovolenku

Dobrý deň. Od roku 2008 som zamestnana v súkromnej spoločnosti, po 2 materských dovolenkách som nastúpila naspäť na svoje miesto, som tam vyše 1 roka, avšak veľa vecí sa zmenilo a rada by som odišla. Rozmyslam nad predlzenou neplatenou materskou dovolenkou. Je pre mňa lepšie dat vypoved a mat nárok na 6 mesačne dávky alebo zostať u zamestnávateľa a tak žiadať o predĺženu materskú? Ďakujem
veronikasad Kolko rokov ma druhe dieťa? Ma zdravotne problemy, poberas nan ešte rodičovský príspevok?
lulinka194 Druhé dieťa má 4 roky. Sme doma každý mesiac. Ale nechcem platenú rodičovskú nechcem vybavovať zdravotné podklady. Nepoberam. Som zamestnana od minulého roka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Rodičovská dovolenka pri zdravom dieťati môže byť do 3 rokov .
    Nuž - je len na tebe. Buď skončíš PP - a dostaneš 6 mesiacov dávku v nez. Alebo neskončíš - môžeš požiadaš o neplatené voľno, ak s tým zamestnávateľ bude súhlasiť. ešte je tam možnosť "dočerpania" - ak si nebola na RD do 3 rokov veku dieťaťa - ale to asi nie je tvoj prípad??
    zz/2001-311/166
    Naposledy upravil Katy a R : 29.11.19 at 12:49

    Nárok na neplatenú rodicovskú dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.