Zavrieť

Porady

Ktorá stena je nosná?

Ahojte, smiem prosím niečo spýtať? Ak potrebujem zistit, ci jedna stena je priečka alebo nosná musím si zavolať statika a on mi na mieste povie áno alebo nie? ???? resp mi to dá na papier? Takto to fungiuje? Dakt sa chcem spytať len na jednu stenu nič viac...čo by to asi stálo? (BA) ...prip spravca bytoveho domu mi to nevie povedat? Dakujem
7 komentárov     zbaliť
vicktor Naco ti to bude?
Pobuchaj po stene a podla zvuku budes vediet odhadnut hrubku. K bytu / domu musi existovat podorys. Ak ho nemas, tak susedia nad a pod alebo spravca.
Ina vec je ak chces burat, to statika a projektanta potrebovat budes.
Ceny netusim.
g.martin Povedzme, ze chcem rozsirit jeden otvor, kde boli dvere. Takze, ak by to bola nosna stena, tak by som to musel riesit cez stavebny urad...

Ako viem podla podorysu zistit, ktora stena je nosna alebo nie? Podorys mam, lenze neviem ako by som to podla toho mohol zisit, ked su vsetky ciary rovnake a su tam iba rozmery
vicktor Podorys nezohladnuje hrubku murov?
Myslel som ze stena je celistva. Ak tam mas dvere, tak lahko odmerias hrubku steny.
Ale aj ked to nebude nosna stena, statika potrebujes tak-ci-tak. Zrejme aj stavebny urad.
sito Ktorá štetka, štetec vymazal-a toto ako prvý názor na tému?
sito A vitaj!!!!!

Že by??????

misoft
Nechápem, na kieho ďasa si založil túto otázku, keď v tejto
https://www.porada.sk/t297603-ktora-...a-priecka.html
si dostal kopu názorov, odporúčaní, rád.

NEROB TU Z TOHO KURNÍK!
sito Dušan, chcel som napísať, že nosná prepážka to nie je. Ale, môj nos mi ponúkol niečo iné, odkiaľ vietor fúka. Preto som odpovedal smajlami. Nie všetci ich význam pochopili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    správca bytového domu by mal mať projekt budovy. S projektu sa to dá lahko zistit.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    g.martin takze oni v tom projekte budu mat priamo napisane, ktore steny su nosne? Lebo praveze som tam uz volal a jednoznacnu odpoved som nedostal
    Chobot Napísané to nebude. Ale zvyčajne nosné steny sú podstatne hrubšie, ako priečky. V paneláku sú priečky cca 10 cm hrubé, nosné steny majú zvyčajne 20 cm a viac.

    Pri tehle je priečka do 15 cm, nosná stena je zvyčajne 30 cm hrubá.

    Z čoho máš steny a aké sú hrubé?
    sito Musí mať, ako by mohol bytový dom bez toho spravovať?
      zbaliť

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    150mm a hrubsie su nosne, stuzujuce su 100mm-150mm, priecky su 75mm. to ake otvory mozes robit zalezi od toho na akom podlazi je byt a aky vysoky je dom. teda cim vyssie podlazie tym viac otvorov.
    g.martin som na najvyssom podlazi...takze ja mam teoreticky najvacsiu vyhodu vo vytvarani otvorov?
    chandler ano, najvyssie poschodie je na tom najlepsie to sa da zburat cele
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Áno, nos, v nose je prepážka, kosť, ktorá rozdeľuje nos na ľavú a pravú stranu nosa. Preto má nos dve dierky ...

    Stena ktorá je v paneláku musí niečo uniesť, teda musí mať nejakú nosnosť je tiež nosná, nie je nosnostná.

    Tá v nose, niekedy tiež musí niečo zniesť.
    berilka21 nevykrytý úder
    nepovšimnutý stĺp
    sito Alebo zemská príťažlivosť, či aj ženská?
      zbaliť

    Ktorá stena je nosná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.