Zavrieť

Porady

Zdravotne poistenie E106 - vydata zena (SK podnikatelka)za Rakusana.

Dobry den,
Som podnikatelka na uzemi SK , vydata v Rakusku. Z dovodu prace a starostlivosti o mamu pendlujem medzi Ba a Viednou. Chcela by som si vybavit E106 (?) pre pripad choroby, aby som mohla byt osetrena a liecena v Rakusku - nie sa rychlo vracat do SK.. Som klient VSZP . dakujem za pomoc.
3 komentárov     zbaliť
jelalim Dakujeme za informaciu. Je aj nejaka otazka?

3 sekundy googlenia: o formular budete ziadat v tej zdravotnej poistovni kde ste poistencom, prinesiete si obciansky, zivnostenky list a doklad o bydlisku v AT.
minid Dakujem za upozornenie.. Otazka je aky je postup v mojom pripade.
Chobot Však ti to napísal - pôjdeš do VsZP, prinesieš si OP, živnostenský list a doklad o bydlisku v AT. Oni ti vystavia ten formulár, s tým pôjdeš do zdravotnej poisťovne v AT, dostaneš ich kartičku a s tou sa budeš preukazovať u lekárov v Rakúsku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    42Beata je offline (nepripojený) 42Beata

    42Beata
    Keďže podnikáte na území SR a bývate na území iného členského štátu, požiadajte VšZP najlepšie v ktorejkoľvek pobočke o vystavenie formulára E106 . Na základe tohto formulára máte nárok na zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu. Na vašich rodinných príslušníkov žijúcich v štáte vášho bydliska sa taktiež za dodržania určitých podmienok tento nárok vzťahuje. Nárok na plnú zdravotnú starostlivosť máte vy a vaši nezaopatrení rodinní príslušníci aj na území Slovenskej republiky. Preukaz vám vydajú bezpaltne. Po podaní žiadosti a uplynutia lehoty 30 dní odo d%na , kedy ste žiadosť podpísali, Vám VšZP vydá formulá a tento má platnosč 10 rokov.
    Posielam Vám v prílohe formulár v JS + JN

    Zdravotne poistenie E106 - vydata zena (SK podnikatelka)za Rakusana.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.