Zavrieť

Porady

Daňové licencie 2015-2016-2017: čo sa ešte dá zachrániiť ?

Tak som tu po roku zas. V rokoch 2015,16,17 bola moja s.r.o. v strate, ale za tie roky musela platiť daňové licencie 480 eur. Za rok 2018 s.r.o. bola opäť v strate, takže sa žiadna minulá licencia (ak dobre rozumiem, za 2015?) takisto nedala odpočítať a šancu odpočítať za rok 2015 som zrejme stratil, že? Ak by som sa za 2019 dostal do dostatočného "plusu", čo ešte môžem odrátať ? Iba licenciu za 2016 ? Alebo dokonca aj za dva roky naraz - za 2016 aj 2017 ? Vďaka za každú radu...
marjankaj A načo ti je takáto sro? Nevieš čo s peniazmi?
jslancik najjednoduchšie vysvetlenie je, že je v nej zamestnaný. môže si posielať slušné výplaty, kvôli ktorým sa mu oplatí pracovať (a prevádzkovať v konečnom dôsledku mierne stratovú firmu.
alebo samozrejme môže robiť 3/4 zákazok načierno a náklady si uplatňovať vo firme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ak chceš odpočítavať licenciu, tak len drobné upozornenie, zisk musí byť taký, že vždy zaplatíš aspoň výšku licencie. Odpočítať môžeš len to, čo je nad túto sumu. Aby si nebol prekvapený
    peek Zasa som z toho nejaký celý "neistý". V roku 2016 som bol v strate, ale musel som zaplatiť licenciu 480 EUR. Za rok 2019 mám konečne zisk cca 500 EUR. Dá sa pri DPO 2019 tá daňová licencia z roku 2016 odrátať z tohto zisku alebo nie ?
    Dáša_ nie, daňovú licenciu si odpočítať nemôžeš. Ale môžeš si odpočítať daňovú stratu z predchádzajúceho obdobia. Licenciu si nemôžeš odpočítať preto, lebo by si musel mať zisko okolo 4500, aby sa dala licencia uplatniť. Respektíve, zo sumy zisku cca 2280€ sa licencia nedá odpočítať. Tam pripadá do úvahy zápočet daňovej straty.

    Daňové licencie 2015-2016-2017: čo sa ešte dá zachrániiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.