Zavrieť

Porady

Daňové licencie

Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak nám štát pravidelne zjednodušuje podnikanie a vytvára priaznivé podnikateľské prostredie

http://ekonomika.sme.sk/c/6965910/da...tratovych.html

tentokrát cez minimálnu daň aj pre stratové firmy, respektíve cez daňové licencie
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
...videla som v TV to prasknuté kindervajco sa pritom úžasne usmievať....
7 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
len ako budú vymáhať "licenčné poplatky" od tzv. nečinných práv. osôb ? lebo chápem to snáď dobre - platiť budú všetci, nielen stratové subjekty.

ak to bude viac ako 200-300 evri/živnosť - úrady práce budú praskať vo švíkoch, no a možno aj inde bude husto.

a ešte na záver - nech sa opýta náš mp v rakúsku, do akej výšky základu dane je daň = 0
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
hmm, ale ke´d predpíšu túto "daň" všetkým firmám, aj tým nečinným, tak to budú iné očakávané príjmi, na tom bdú inak stavať rozpočet
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
len tak:

Ein bestimmtes Basiseinkommen (Existenzminimum) bleibt bei jeder unbeschränkt Steuerpflichtigen/jedem unbeschränkt Steuerpflichtigen steuerfrei. Das steuerfreie Basiseinkommen beträgt jährlich mindestens:

Für Arbeitnehmerinnen/Arbeitnehmer: 11.945 Euro (zamestnanci)
Für Selbstständige: 11.000 Euro (szčo)

zdroj
Naposledy upravil srska : 11.10.13 at 05:10
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Hlavne, že si do toho dvojho zoberu len jednu polovicu. Ale cele bud nevidia, alebo zataja
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
o tzv. minimálnej dani v at pozor, týka sa len právnických osôb (gmbh) - princíp
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Po pravde, mne je tá licenia ako taká fuk - mne veľmi vadí to, že sa postupne čím ďalej, tým viac likviduje stredná vrstva, alebo inak - vrstva tých, čo nečakajú, že im všetko "spadne z neba". Tí, čo sa snažia o seba postarať. Lebo snáď aj vedia rozmýšľať. Tomuto nášmu vedeniu skôr vyhovuje masa tých, čo sú vďační za čokoľvek, akúkoľvek odrobinku a vďačne za to tlieskajú... A bohatí im občas čo to pohodia a hrdia sa tým, akí sú len dobrodinci, akí sú mysliaci na chudobu...
14 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

Pochváliť
však preto ubrali z rozpočtu školstva 1 mld. a pridali ju vnútru.....aby ich pred tou masou nevzdelancov mal kto chrániť
3 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Pochváliť
tictac7
...videla som v TV to prasknuté kindervajco sa pritom úžasne usmievať....
To prasknuté kindervajce je Kažimír??...juj ako som sa nasmiala
5 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pochváliť
Dáša_
Po pravde, mne je tá licenia ako taká fuk - mne veľmi vadí to, že sa postupne čím ďalej, tým viac likviduje stredná vrstva, alebo inak - vrstva tých, čo nečakajú, že im všetko "spadne z neba". Tí, čo sa snažia o seba postarať. Lebo snáď aj vedia rozmýšľať. Tomuto nášmu vedeniu skôr vyhovuje masa tých, čo sú vďační za čokoľvek, akúkoľvek odrobinku a vďačne za to tlieskajú... A bohatí im občas čo to pohodia a hrdia sa tým, akí sú len dobrodinci, akí sú mysliaci na chudobu...
V Tejto súvislosti ma prišlo na um nedávno videné video: http://www.mojevideo.sk/video/1c29b/..._o_ficovi.html
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Po takomto zdanení všetkých s.r.o., by bolo asi potrebné pozmeniť i obchodný zákonník a iné normy, lebo zrušenie s.r.o. nie je žiadna sranda a mnohí si s.r.o. nechávali ako neaktívnu v zálohe. Čo s nimi teraz? Ako ich len tak zrušiť?
inak napodlo mi, a čo firmy, ktoré zakladajú s.r.o. a potom ich čisté odpredávajú? To bude iný biznis za každú zacálovať 1000 Eur.

Včera v správach som videla Fica a to jeho vyjadrenie....v nákladoch majú dovolenky, oblečenie...a dane neplatia žiadne....zase len zasiať semeno nenávisti v spoločnosti. Nenadarmo sa hovorí, čo kto seje-to zožne. Už aby vláda začala žatvu.
Naposledy upravil účtovník 007 : 11.10.13 at 05:54
10 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
No a hlavná tragédia je, že veľkej časti národa to, že ju stále niekto vodí za ručičku, že rozhoduje za ňu, čo má robiť, kedy má robiť a ako má robiť, čo si má myslieť... vyhovuje.... Veď je to také jednoduché...
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
Danielle369
tictac7
...videla som v TV to prasknuté kindervajco sa pritom úžasne usmievať....
To prasknuté kindervajce je Kažimír??...juj ako som sa nasmiala
áno, uhádla si
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
6 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Pochváliť
tuta
Dáša_
Po pravde, mne je tá licenia ako taká fuk - mne veľmi vadí to, že sa postupne čím ďalej, tým viac likviduje stredná vrstva, alebo inak - vrstva tých, čo nečakajú, že im všetko "spadne z neba". Tí, čo sa snažia o seba postarať. Lebo snáď aj vedia rozmýšľať. Tomuto nášmu vedeniu skôr vyhovuje masa tých, čo sú vďační za čokoľvek, akúkoľvek odrobinku a vďačne za to tlieskajú... A bohatí im občas čo to pohodia a hrdia sa tým, akí sú len dobrodinci, akí sú mysliaci na chudobu...
V Tejto súvislosti ma prišlo na um nedávno videné video: http://www.mojevideo.sk/video/1c29b/..._o_ficovi.html
Veeeľmi dobrý príspevok, keby sa dalo dám to do telky pred vysielaním tel.novín!! Aby sa slovenské stádo ZOBUDILO!!!!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
Ingrid Ondruskova
tuta
Dáša_
Po pravde, mne je tá licenia ako taká fuk - mne veľmi vadí to, že sa postupne čím ďalej, tým viac likviduje stredná vrstva, alebo inak - vrstva tých, čo nečakajú, že im všetko "spadne z neba". Tí, čo sa snažia o seba postarať. Lebo snáď aj vedia rozmýšľať. Tomuto nášmu vedeniu skôr vyhovuje masa tých, čo sú vďační za čokoľvek, akúkoľvek odrobinku a vďačne za to tlieskajú... A bohatí im občas čo to pohodia a hrdia sa tým, akí sú len dobrodinci, akí sú mysliaci na chudobu...
V Tejto súvislosti ma prišlo na um nedávno videné video: http://www.mojevideo.sk/video/1c29b/..._o_ficovi.html
Veeeľmi dobrý príspevok, keby sa dalo dám to do telky pred vysielaním tel.novín!! Aby sa slovenské stádo ZOBUDILO!!!!
nezobudí....už to dávali tento týždeň v TN a nič......
0 0
Dušan Mastoň Dušan Mastoň

Dušan Mastoň je offline (nepripojený) Dušan Mastoň

Pochváliť
Týmto opatrením doplácajú tí poctiví na tých, ktorí automaticky v dańových prizaniach uvádzajú straty. Žiaľ, ešte i dnes sme toho názoru, že ten, kto okradne štát na daniach je ten šikovný. Pokiaľ budeme mať takýto postoj, tak plťme i za tých, ktorí neplatia.
2 1
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Pochváliť
Dobrý deň, prosím, ja celkom nerozumiem tejto licencie, minulého roku som si založil s.r.o. , mám ju popri zamestnaní, za minulý rok som zaplatil 68 € na dani, toho roku budem mať príjem cca 1440 €, daň zaplatím zase nejakú,ja si s.r.o. len privyrábam popri zamestnaní, čiže budem musieť budúci rok zaplatiť 1000 € na licenciu? Možno je to pre niekoho LEN 1000 €, pre mňa je to 30 000 SK, strašná pálka!
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
bazil
Dobrý deň, prosím, ja celkom nerozumiem tejto licencie, minulého roku som si založil s.r.o. , mám ju popri zamestnaní, za minulý rok som zaplatil 68 € na dani, toho roku budem mať príjem cca 1440 €, daň zaplatím zase nejakú,ja si s.r.o. len privyrábam popri zamestnaní, čiže budem musieť budúci rok zaplatiť 1000 € na licenciu? Možno je to pre niekoho LEN 1000 €, pre mňa je to 30 000 SK, strašná pálka!
tak nejak to plánujú
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
Ingrid Ondruskova
tuta
Dáša_
Po pravde, mne je tá licenia ako taká fuk - mne veľmi vadí to, že sa postupne čím ďalej, tým viac likviduje stredná vrstva, alebo inak - vrstva tých, čo nečakajú, že im všetko "spadne z neba". Tí, čo sa snažia o seba postarať. Lebo snáď aj vedia rozmýšľať. Tomuto nášmu vedeniu skôr vyhovuje masa tých, čo sú vďační za čokoľvek, akúkoľvek odrobinku a vďačne za to tlieskajú... A bohatí im občas čo to pohodia a hrdia sa tým, akí sú len dobrodinci, akí sú mysliaci na chudobu...
V Tejto súvislosti ma prišlo na um nedávno videné video: http://www.mojevideo.sk/video/1c29b/..._o_ficovi.html
Veeeľmi dobrý príspevok, keby sa dalo dám to do telky pred vysielaním tel.novín!! Aby sa slovenské stádo ZOBUDILO!!!!
Pôjdeš na čele stáda? Lebo každý hovorí o tom a nikto sa zobudiť nechce ale má sa zobudiť ten druhý. Ja som už po papuli dostal druhú si neprosím
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 23, Posledný príspevok: 21.07.04
  2. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 29.06.04
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 13.06.04
  4. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 25.05.04
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 21.05.04