Zavrieť

Porady

Cena za ubytovanie

Prosím Vás o informáciu.
SZČO poskytuje vo svojej chate ubytovacie služby. V cenníku má určenú cenu 10€ za osobu a noc, minimálne však 10 osob na jednu noc /nakoľko chata má 15 ložok a nikdy ju neprenajíma viacerým skupinám/. Klient sa chce ubytovať na týždenný pobyt, ale na pobyt nastúpia iba 2 osoby.To znamená, že ich to vyjde 50€ na osobu a noc.Klient s cenou súhlasí - chce využiť rekreačný príspevok. Bude to takto v poriadku? Zákon o ochrane spotrebiteľa hovorí, že každý zákazník má nárok na rovnakú cenu. Viem si predstaviť, že by som mohla dať zľavu, ale čo ak v tomto prípade ide o 500% prirážku?
marjankaj Asi sa mu neoplatí pre dvoch ani zakúriť.
Asi si budete musieť nájsť niekoho iného.
Ani v trafike ti nepredajú iba dve cigarety.

Myslel som, že to píše klient.
ivustek Samozrejme, že keby chceli platiť ba za dvoch, tak to sa vobec neoplati pre ubytovateľa. Oni však s cenou za 10 osôb súhlasia - čomu ja nerozumiem - veď za tie peniaze môžu mať iný luxus.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak je v cenníku striktne určené - že minimum ubytovaných je 10 - a vtedy je cena 10 eur za osobu a noc - tak 100 eur na noc. .... a na 7 nocí to vychádza 700 eur (resp 6x100) - či?
    To už je ich chyba, že prídu len dvaja.
    Samozrejme, pri dlhodobejšom pobyte môže byť zľava .... ja by som si inakšejšie spravila cenník - nejak rozlíšiť krátkodobé a dlhšie pobyty, prípadne víkendové ..
    mi nedá - že bóžinku, zase tie špekulácie s Dankovými poukazmi
    ivustek Ďakujem pekne za odpoveď. A teda vypracovať rozsiahlejší cenník ma veru nenapadlo. Spravím to tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.