Zavrieť

Porady

Nárok na podporu zo zamestnania a živnosti

Dobrý deň.Momentálne som štvrtý rok v zamestnaneckom pomere.Plánujem však skončiť a založiť živnosť.Ak by sa mi však nedarilo a živnosť by som trebárs po roku ukončil,mal by som nárok na podporu?Viem že za posledné 3 roky treba mať odrobené (zaplatené) 2 roky.Keďže živnosť by mi trvala iba rok,z nej by som nárok nemal.Mohlo by sa k obdobiu živnosti prirátať aj súčasné obdobie zamestnanosti alebo nie?
4 komentárov     zbaliť
kopretinka A prečo to neurobíš naopak? Najprv živnosť,a keď to pôjde,potom výpoveď? A keď nepôjde,tak furt máš ešte príjem zo zamestnania?
bosos Lebo tá živnosť nemá nič spoločné s terajším zamestnaním....To bude úplne iná praca,takže v zamestnaní musím skončiť.
kopretinka Tak tento argument som nepochopila.
Kebyže napíšeš,že to nebudeš stíhať,tak to beriem,ale henten dôvod......?
bosos Asi som to zle napísal.Jednoducho budem celý deň v práci ako živnostník,čiže nebudem môcť byť zamestnaný vo firme v ktorej som teraz.Nemôžem byť naraz na dvoch miestach.Takze asi tak-nebudem to stíhať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    lepšie pozri zákon - treba mať dva roky postenia za posledné štyri roky pred tým, ako sa zaeviduješ na UPSVaR. A akéhokoľvek poistenia, či už povinného ako zamestnanec, alebo aj dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti.
    zze/2003-461/104/1
    bosos Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ukoncis zivnost do dvoch rokov, este stale budes mat narok na davku v nezamestnanosti, ak tvoje poistenie v nezam.trvalo v poslednych 4 rokoch aspon 730 dni. Rozdiel bude len vo vyske davky, ktora sa pocita z vymeriavacieho zakladu z posledných 24 mesiacov pred uplatnenim naroku.
    Poistenie v nez. nie je sucastou povinnych odvodov SZCO, pocas zivnosti sa môžeš prihlasit v SP ako dobtovolne poistena osoba, ale az potom ked ti vznikne povinné poistenie zo zivnosti.inak by si sa musel prihlasit na cely balik poistenia.
    bosos Vďaka.

    Nárok na podporu zo zamestnania a živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.