Zavrieť

Porady

Výpoveď zo zamestnania a nárok na podporu

Dobrý deň. Chcem sa spýtať ľudí, ktorí by mi vedeli poradiť. Pracujem cez agentúru v jednej firme, vo výrobe. V zmluve mám napísané: Pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú, a to na dobu trvania dočasného pridelenia zamestnanca..atď. Skúšobná doba 3 mesiace-už uplynula. Nikde nie je uvedené,do kedy je vlastne tá zmluva platná,je to jednoducho podla poziadaviek zamestnavatela. Je to práca na 3 zmeny, a pomaly ju uz nezvladam, hlavne pre zdravotné ťažkosti. Chcela by som sa spýtať, ak chcem dať výpoveď, či mám nejakú výpovednu lehotu, dokedy ešte budem musieť pracovať. Len dúfam že nie 2 mesiace.
A ďalšia otázka. Chcem sa potom evidovať na Úrad práce, len som si nie istá či by mi vyšla podpora.
Je tu niekto kto by mi vedel poradiť? Ďakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

za posledné 3 roky trvalo tvoje zamestnanie 730 dní?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

No od roku 2009 do dnešného dátumu mi to vyšlo 907 dní.. Z toho 149 dní mám z Írska, ale keby sa aj tie nerátali (lebo vraj s tým je problem na ÚP,dlho trvá kym to uznaju a kym sa vybavia papiere z Irska) tak mi to vychádza 758. Ale neviem, tam sa asi nerátaju dni ked som bola PN,alebo?
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

A este som chcela dodať,ze niektore zmluvy boli na dobu neurčitú ale niektore na dobu určitú, ak to teda niečo mení.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

počítajú sa dni kedy ti trval pracovný pomer- kalendárne dni
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

aha takze aj ked som bola PN, tie dni sa rátaju? Takze myslis ze by mi tá podpora vyšla?
A este k tej zmluve, nevies mi prosim ta poradit, ci mam nejaku vypovednu lehotu?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

2 mesačná výpovedná lehota je vždy na strane zamestnanca...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mila123 Pozri príspevok
2 mesačná výpovedná lehota je vždy na strane zamestnanca...
Aleob sa skúste na skončení PP dohodnúť .
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

a nedalo by sa to nejako obísť? asi len dohodu so zamestnavatelom ze?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KlaraRK Pozri príspevok
a nedalo by sa to nejako obísť? asi len dohodu so zamestnavatelom ze?
Máš len tieto dve možnosti, buď výpoveĎ s VD, alebo dohodu podľa §60 ZP.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

A ak by sa nechcel dohodnut, teda trval by na tom aby som este mesiac alebo dva ostala, a ja by som aj tak nenastupila do práce, tak ake by to malo dosledky? Preventivne sa pytam, lebo clovek nikdy nevie a hlavne ide mi o moje zdravie, uz tam dlhsie nevydrzim a Pn-ka nic nevyriesi, len oddiali.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

máš toto opatrenie napísané v PZ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KlaraRK Pozri príspevok
A ak by sa nechcel dohodnut, teda trval by na tom aby som este mesiac alebo dva ostala, a ja by som aj tak nenastupila do práce, tak ake by to malo dosledky? Preventivne sa pytam, lebo clovek nikdy nevie a hlavne ide mi o moje zdravie, uz tam dlhsie nevydrzim a Pn-ka nic nevyriesi, len oddiali.
Veď môžeš podať výpoveď a počas VD byť PN, tvoj PP skončí skončením VD.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

No, je to napísané takto: Dĺžka výpovednej doby a sposob plynutia je upraveny v ustanovení paragr. 67 ZP.
No na PN mozem ist, ale nemozem byt PN 2 mesiace, teda mozem ale to sa mi zda zas take pritiahnute za vlasy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KlaraRK Pozri príspevok
No, je to napísané takto: Dĺžka výpovednej doby a sposob plynutia je upraveny v ustanovení paragr. 67 ZP.
No na PN mozem ist, ale nemozem byt PN 2 mesiace, teda mozem ale to sa mi zda zas take pritiahnute za vlasy.
No veď budeš čas, ktorý je potrebný, a zbytok môžeš čerpať dovolenku, alebo jednoducho ich odpracuješ.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

No s tou dovolenkou to je na zasmiatie, mam 20dni dovolenky, z toho zamestnavatel nám povedal, ze mozme disponovat len s 5timi a zvysok si musime nechat na leto a vianoce ) a plus mame tam fond, do ktoreho najprv musime robit 50h aby sme mohli cerpat dovolenku..a ja tam mam -45h je to cele na hlavu.. Ja som uz v takom stave,ze by som tam najradsej uz nepachla ani jeden den, uvazujem ze uz zajtra pojdem na PN a potom to oznamim zamestnavatelovi zajtra ze som PN a este k tomu, ze vlastne končím to zas bude
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KlaraRK Pozri príspevok
No s tou dovolenkou to je na zasmiatie, mam 20dni dovolenky, z toho zamestnavatel nám povedal, ze mozme disponovat len s 5timi a zvysok si musime nechat na leto a vianoce ) a plus mame tam fond, do ktoreho najprv musime robit 50h aby sme mohli cerpat dovolenku..a ja tam mam -45h je to cele na hlavu.. Ja som uz v takom stave,ze by som tam najradsej uz nepachla ani jeden den, uvazujem ze uz zajtra pojdem na PN a potom to oznamim zamestnavatelovi zajtra ze som PN a este k tomu, ze vlastne končím to zas bude
ALe daj výpoveĎ, to je prvoradý krok.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

To áno, to bude najlepšie, tak dakujem za rady.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

Práve som sa dočítala ze ak zamestnanec pracoval menej ako 1 rok, tak vypovedna doba je 1 mesiac. Ale vraj je najlepsie tak urobit pred koncom mesiaca, lebo vypovedna doba zacina plynut od prveho dna nasledujuceho mesiaca, take ak dám vypoved zajtra, tak mi vypovedna doba zacne plynut az 1.marca no to je teda
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KlaraRK Pozri príspevok
Práve som sa dočítala ze ak zamestnanec pracoval menej ako 1 rok, tak vypovedna doba je 1 mesiac. Ale vraj je najlepsie tak urobit pred koncom mesiaca, lebo vypovedna doba zacina plynut od prveho dna nasledujuceho mesiaca, take ak dám vypoved zajtra, tak mi vypovedna doba zacne plynut az 1.marca no to je teda
§62
(6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.
(7) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak.


.
Naposledy upravil Tweety : 06.02.12 at 12:06
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

Ja pracujem u zamestnavatela 3,5 mesiaca..a je to pozicia, kde ak jeden clovek odíde, mozu zobrat hned druheho, nie je to nijaka kvalifikovana robota, myslis ze by to zamestnavatel zohladnil? A k tomu, ze vypoved je najlepsie dat ku koncu mesiaca..je to prava? ze vypovedna doba zacne plynut az od marca?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať