Zavrieť

Porady

Odvolanie

Ahoj poraďáci. Stala som sa právnym nástupcom žalovaného, lebo tento počas konania umrel a rozsudok, ktorý bol voči nemu vynesený nenadobudol právoplatnosť. Súd mi poslal uznesenie, že som právny nástupca a spomínaný rozsudok, voči ktorému sa môžem do 15 dní odvolať. Prosím, na koho mám adresovať odvolanie, na Okresný súd, ktorý mi to poslal, alebo na Krajský súd a do adresy napísať prostredníctvom Okresného súdu? Ďakujem za radu.
veronikasad v rozsudku to nie je uvedené ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje.
    Ide o lehotu, ktorú je nevyhnutné dodržať! Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy.

    Odvolanie musí obsahovať tieto náležitosti:

    Označenie súdu, ktorému je určené (odvolanie sa podáva na súde, proti rozhodnutiu ktorého odvolanie smeruje).
    Označenie toho, kto ho podáva.
    Označenie rozhodnutia, proti ktorému odvolanie smeruje. Praktická rada - napr.: Podávam odvolanie proti rozsudku Okresného súdu v Trenčíne č. k. 7C 159/99 – 48 zo dňa 30. 6. 1999, ktorým bolo moje manželstvo rozvedené. Podávam odvolanie proti rozsudku Okresného súdu Bratislava III č. k. 11C 424/98 – 57 zo dňa 12. 2. 1999, ktorým zamietol môj návrh o určenie neplatnosti kúpnej zmluvy.
    Uvedenie v akom rozsahu sa rozhodnutie napáda (t. j. z odvolania musí byť jasné, v akom rozsahu je výrok rozhodnutia napadaný).


    P.S.:
    Nechce sa mi veriť, že v rozsudku nie je napísané, kde je potrebné poslať odvolanie.
    Laurinkai Máš Ty pravdu je to v tom pôvodnom rozsudku. Je tam napísané: Proti rozsudku súdu prvej inštancie je prípustné podať odvolanie v lehote do 15 dní odo dňa jeho doručenia písomne vo vyhotovení trojmo na súde, proti ktorého rozhodnutiu smeruje." Takže, keď ho vydal Okresný súd, tak na Okresný súd. Tak? Len v tom uznesení to nie je a to ma domýlilo. Som v totálnom strese a potom som nepozorná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.