Zavrieť

Porady

Predaj auta súkromnej osobe

Ahojte, idem sa poradiť. Živnostník predal neodpísané MV súkr. osobe na základe kúpno-predajnej zmluvy. Je tam len suma 4 500 Eur, nič viac. Je mi jasné, že z tejto sumy je potrebné odviesť DPH. Je tak možné urobiť aj na základe KZ, alebo je potrebné vystaviť aj daňový doklad? Vraj tá suma na KZ už je s DPH, no nie je to tam uvedené. Môže tak zostať, či je potrebné doplniť, že suma je s DPH? .....akosi nie som si istá, tak sa radšej pýtam. Pretože ja by som upravila KZ, kde by som doplnila, že suma je s DPH a k tomu by som vystavila faktúru s rozpisom na základ a DPH. ...Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak KZ splňa všetky náležitostí dokladu podľa Zákona o dph, môžeš o nej účtovať. Teda je tam okrem iného uvedený ZD, daň. Dph odvedieš z KZ.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem Tweety. Ale v KZ nie je rozpísaná suma na ZD a DPH.
    marjankaj A prečo tam nie je?
    mondes Neviem, jednoducho to tam nerozpísali.
    Tweety Buď prepracuje KZ alebo vyhotoví faktúru.
    mondes Áno, vďaka. Ale ak by predajca vystavil faktúru pre seba do účtovníctva s rozpisom na ZD a DPH bol by problém? Myslím, že nie. Veď súkromnej osobe faktúru netreba. Alebo sa mýlim?
    Tweety Nemýliš sa ale faktúru potrebuje aby odviedol dph.
    marjankaj A súkromná osoba nemá právo na reklamáciu?
    Tweety Má KZ.
      zbaliť

    Predaj auta súkromnej osobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.