Zavrieť

Porady

Rušenie na notebooku po pripojení HDMI kábla

Zdravím,
mám prepojený NTB so 4K projektorom cez HDMI kábel v2.0. NTB podporuje rozlíšenie FHD 1920x1080 pri 59 Hz a je pripojený k Projektoru cez vstup v1.4. Obraz je v poriadku, ale na NTB je nejaké rušenie, robí sa nejaká čiara. Deje sa to aj keď je projektor vypnutý. Akonáhle vytiahnem kábel z NTB, tak to prestane. Prosím pomôžte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vyskúšaj aj iný kábel. Je možné, že ten tvoj nie je práve OK. Príznaky tomu naznačujú - bez kábla je všetko OK, pri pripojení máš rušenie. Ak bude robiť aj pri druhom, zmeň frekvenciu - 60Hz. Prípadne preveriť HDMI výstup.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mr.dred Vyskúšaj,či to robí aj keď máš NTB len na batériu (bez napájacieho adaptéra). Pokiaľ to vtedy neruší, máš tam tzv. zemnú slučku - problém s kostrením prístrojov.
    Pokiaľ to robí aj vtedy, môže byť problém v GK. Vyskúšaj druhý NTB, alebo je chyba v samotnom projektore.
    subo Zdravím. Zmenil som frekvenciu na 60 Hz, zmenil zásuvku, príp. skúsil bez napájania, ale stále je rušenie. Projektor je vypnutý, notebook ide na batériu, vytiahnem HDMI kábel - všetko OK, zasuniem HDMI kábel, projektor je odpojený zo siete - rušenie začne. Dnes mi dokonca zhasol projektor počas sledovania. Myslím, že to projektorom nebude, keďže to robí aj keď je odpojený zo siete a kontrolka zhasnutá. Skúsil som NTB prepojiť iným HDMI káblom s TV a žiadna zmena - rušenie pokračovalo. Podľa mňa je treba niečo zmeniť v nastaveniach NTB, ale čo? Prosím poraďte.
    mr.dred Tu už asi nevykúzliš nič. Zrejme dostal na frak prevodník z grafiky na HDMI.
    Ono sa stalo národným športom, že užívatelia pripájajú a odpájajú zariadenia medzi sebou vtedy,keď sú zapnuté v elektrike napriek tomu,že to výrobca v návode výslovne nedoporučuje - zakazuje.
    HDMI vstupy/výstupy nie sú galvanicky oddelené a pri spájaní dvoch zariadení dochádza k vyrovnávaniu zemných potenciálov. Často dochádza až k preskoku iskry a vtedy už stačí málo na to, aby sa niektorý HDMI vstup/výstup poškodil.
    Takýchto "vykúzlených" závad je čím-ďaľej viac a u mnohých opakovane..."však som to tak robil aj predtým a nič sa nestalo". Je toho na fórach hodne.
    Môžeš byť rád, že ti to ide aspoň takto....a pochybujem, že to nejakým nastavovaním grafiky zmeníš, alebo odstrániš.
    misoft Ešte existuje možnosť - chyba ovládača GK a ZK karty. Zvuk totiž je spracovávaný vo zvukovej karte a tá pomocou ovládača ho "preposiela" na HDMI konektor.
    Skontrolovať, či na daný NB na stránkach výrobcu nie sú novšie ovládače pre ZK a GK.
      zbaliť

    Rušenie na notebooku po pripojení HDMI kábla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.