Zavrieť

Porady

TV do daňových výdavkov

Môže si SZČO, dať televízor do VOZD? TV bude mať vo vzorkovni, bežať na ňom budú realizované projekty ( ide o kuchynské/kúpeľnové štúdio)
3 komentárov     zbaliť
Tweety aká je jeho hodnota?
fortunka 600, čiže priamo by som ho dala do réžie, ale neviem ešte som taký prípad nemala. Či je to obhajitelny vydavok
veronikasad V JU urcite nie do rezie, sú to zasoby, ktore treba evidovať v operativnej evidencii. Ak bude sluzit len na ucel o ktorom pises, je to VOZD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podľa postupov účtovania v JÚ to réžia už dávno nie je. Bude to VOZD spotreba zásob- materiálu.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No ja by som bol opatrný.
    §2i)
    daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, pričom pri využívaní majetku, ktorý môže mať charakter osobnej potreby a s ním súvisiacich výdavkov (nákladov), je daňový výdavok uznaný len v pomernej časti podľa § 19 ods. 2 písm. t), v akej sa používa na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov, ak tento zákon neustanovuje inak,
    Naposledy upravil marjankaj : 08.01.20 at 13:05
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Ako chceš napísať že by sa to mohlo týkať aj telefóna či počítača? Aj tam je to problematické. Nedávno som kúpil pračku pre firmu
    marjankaj Pali máš problém čítať zákon? Ja som ho nevymyslel.
    Týka sa to aj pera, ktorým píšeš odkazy frajerke.
    pavol54 Nemám problém s čítaním, len dnes je toľko vecí s multifunkčným využitím, že je to vyložene na výklade daňovej kontroly ako to vyrieši. Taká THREEMA TO DOKAZUJE a nič, žiadny spravodlivý sudca ešte nebol stíhaný zato. Alebo myslíš že to boli ich súkromné pomôcky?
    marjankaj To je ako s tými "falošnými" zmenkami. Znalkyňa tvrdí, že nie je možné zistiť po 2 rokoch kedy boli podpísané. A američanom sa nechce platiť. Uvidíme ako to skončí, ak sa dožijeme.
    pavol54 Prepáč nedočítal som prvý príspevok, v tom prípade by som si mohol kvôli písaniu započítať aj náklady na stravu
    marjankaj Ale to nemusíš presviedčať mňa, ale daňovú kontrolu. A ako uspeješ ja neovplyvním.
      zbaliť

    TV do daňových výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.