Zavrieť

Porady

Kúpa auta, skryté vady, šrot, musím auto na seba najprv prihlásiť?

Dobrý deň, potrebovala by som radu. 20.12. 2019 som kúpila auto. Ešte v ten deň spadla náprava pri vodičovi 10 km od miesta kúpy... Bola to skrytá a zamlčaná vada (krásne to sfušovali tak aby to nebolo vidno) Odstupovať od zmluvy radšej ani neskúšam keďže bohužiaľ mala som veľké oči a kúpila som od ci*ána. Auto ešte nieje na mňa prihlásené a chcela by som ho dať do šrotu keďže oprava by ma vyšla nad 1000€. A tu je ten kameň úrazu. Ako to teraz vlastne musím urobiť? Pred tým než ho dám zošrotovať musím ho na seba najprv prihlásiť? Nechcem prísť zbytočne o ďalšie peniaze. A dátum do kedy by som ho mala na seba prepísať sa veľmi rýchlo blíži. Za každú radu budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak už je auto odhlásené na teba, a teda má zápis v OEV o zrušení predchádzajúceho vlastníka, nemusíš ho pred zošrotovaním prihlasovať na svoje údaje..
    a potom môžu nastať 2 možnosti:
    1. buď spracovanie starého vozidla oznámi DI spracovateľ, a ty už nemusíš ísť na DI vyradiť vozidlo z evidencie, iba zrušíš PZP
    2. alebo to spracovateľ neoznámi a ty s potvrdením od spracovateľa vyradíš auto z evidencie na DI a až potom zrušíš PZP
    pozri si bod 1 na http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie
    Lslai Ďakujem veľmi pekne

    Kúpa auta, skryté vady, šrot, musím auto na seba najprv prihlásiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.