Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    neprečítala som to celé, ale zaujala ma tam jedna vec. Veselo sa píše v tých pokynoch "daňový dobropis". A vraj sa to má už volať opravná faktúra. Pred časom nám jedna spoločnosť vrátila fa s tým, že sa to nemá volať dobropis, ale opravná fakúra. Tak teraz neviem.

    Pista je offline (nepripojený) Pista

    Pista
    Prosil by som navod ako evidovat v DPH dovoz z CR,ked tovar neide na dalsí predaj,ale do vyroby.V programe pod kolonkou 17 je evidovana,ale nič sa v o vykaze pre DU neobjavi.Je kolonka prazdna.Evidoval som to ,len bez DPH.Prosil by som pre laika postup

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Pišta, nadobudnutie tovaru z iného členského štátu by si mal dávať v daňovom priznaní DPH do týchto riadkov:
    r. 4 = základ dane
    r. 2 = DPH
    r. 17 = DPH
    Ide o takzvané samozdanenie, efekt bude 0, ale uvádzať v daňovom priznaní to treba.
    Ešte by som sa chcela opýtať, ak tovar nedávaš na ďalší predaj, ale do výroby, potom čo robíš s výrobkami, ktoré si vyprodukoval? Sú pre tvoje použitie alebo ich ďalej predávaš?
    Pekný deň

    Pista je offline (nepripojený) Pista

    Pista
    Velmi pekne dakujem Vladan.Tovar pouzijem do vyroby textilnyh výrobkov a predavam na vnutornom trhu.Nic nevyvazam.Velmi malo priamo predavam pre konecnyh odberatelov,ked kolegovia nemaju zasoby.Tak isto kupujem aj od nich.Este otazka.Na to samozdanenie musim vystavit nejaky danovy doklad,napr dobropis?.Dovazam,len dva polozky z Ciech plys a tepelnu vlozku.Preto mi to robi problem a na skolenia som nebol zo zdravotnych dovodov

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Pista
    Velmi pekne dakujem Vladan.Tovar pouzijem do vyroby textilnyh výrobkov a predavam na vnutornom trhu.Nic nevyvazam.Velmi malo priamo predavam pre konecnyh odberatelov,ked kolegovia nemaju zasoby.Tak isto kupujem aj od nich.Este otazka.Na to samozdanenie musim vystavit nejaky danovy doklad,napr dobropis?.Dovazam,len dva polozky z Ciech plys a tepelnu vlozku.Preto mi to robi problem a na skolenia som nebol zo zdravotnych dovodov
    Samozdanenie nahrádza bývalé JCD, ktoré vystavovala colnica. Teraz je to len účtovný spôsob vykazovania nadobudnutia tovaru z iného členského štátu EU. To znamená, že si vypočítaš DPH z hodnoty nadobudnutého tovaru a túto hodnotu uvedieš do riadkov, ktoré napísala Vladan. Neodvádzaš žiadnu DPH z nadobudnutého tovaru, lebo priamo v daňovom priznaní si túto DPH odpočítaš. Nevystavuješ žiaden daňový doklad, iba interný doklad pre zaúčtovanie tohto účtovného zápisu, na ktorom bude výpočet, ktorý slúži aj k evidencii DPH. Účtovanie nájdeš aj v príspevkoch na PORADE.

    Nové pokyny DR k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.