Zavrieť

Porady

Uzná(va) daňová kontrola prefotený originál pokladničného dokladu?

Originál PD som bohužiaľ stratila, ešte som ho stihla si prefotiť. Firma(predajňa), ktorá PD vydala, mi vie poskytnúť len kópiu. Uznajú daňováci pri kontrole takto vyhotovenú kópiu prípadne ten prefotený originál?
8 komentárov     zbaliť
misoft Môj názor: môžu, ale aj nemusia. Pokiaľ je však spätná kontrola od firmy (kópia) tak asi aj uznajú. Doklady sú potforky - rady sa strácajú
maarja Ďakujem za odpoveď.Je to blok z STK, idem si v pondelok do tej firmy pre kópiu, v prípade kontroly by som vedela priložiť aj protokol, že naozaj sme boli s tým konkrétnym strojom tam.
marjankaj Ak je ten doklad na 3,50 €, tak to ťa asi bude bolieť.
maarja Ako to myslíte, žeby to nemuseli uznať? No nie je to ani zďaleka 3,50 teda, rovných 100 je to
veronikasad Zauctuj, 19€ na dani, ak to neuznajú, ta nezruinuje...
maarja Nie sú za to veľké pokuty? Akože my sme poľnohospodárske družstvo, kontrolu som tu ešte nezažila, tri roky som tu. Mám na starosti len pokladňu, kolegyňa čo robí účtovníctvo ma plaší,že kontrola uznáva len originály dokladov.
veronikasad A mas takych kopii dokladov viac?
veronikasad Co si nakupovala a v akej hodnote?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uzná(va) daňová kontrola prefotený originál pokladničného dokladu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.