Zavrieť

Porady

Doklad o prijatej platbe od taxikára

Firma zaplatila za poskytnuté služby taxikára. Doklad, ktorý sme dostal nemá kód virtuálnej pokladne. Mám podozrenie, že je neplatný. Doklad obsahuje názov taxislužby, IČO, DI)C, dátum, sumu a číslo dokladu. Podľa mňa nezodpovedá súčasnej legislatíve. Chcem si len overiť, že mám pravdu. Poradíte?
veronikasad Ak je taxikar obcanom so zdr.postihnutim, doklad je v poriadku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 8
    (11) Podnikateľ, ktorý poskytuje službu uvedenú v prílohe č. 1 pod kódom 49.32 Taxislužba, nie je pri použití pokladnice e-kasa klient povinný vyhotoviť a cestujúcemu odovzdať pokladničný doklad, ak vyhotovuje a cestujúcemu vydáva alebo posiela potvrdenie o zaplatenom cestovnom podľa osobitného predpisu;16c) podnikateľ v pokladnici e-kasa klient zaeviduje len celkovú sumu platenej ceny.



    16c)
    § 30 ods. 5 písm. f) zákona č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave v znení zákona č. 9/2019 Z. z.

    (5) Vodič vozidla taxislužby je povinný poskytovať dopravné služby podľa prepravného poriadku, najmä

    f) vydať cestujúcemu potvrdenie o zaplatenom cestovnom alebo poslať potvrdenie o zaplatenom cestovnom cestujúcemu elektronicky; kópia v listinnej podobe alebo v elektronickej podobe je súčasťou registratúry prevádzkovateľa taxislužby,
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Liptáčik Ďakujem za odpoveď. K týmto informáciám som sa dostala aj ja. Zaskočila ma skutočnosť, že na doklade nie je žiaden quér kód (či ako sa to správne píše), jednoducho nič, z čoho by som usúdila, že je to právoplatný doklad.Svoju otázku som chcela smerovať týmto smerom. Asi som nebola celkom presná-
    avalik máš "potvrdenie o zaplatenom cestovnom" = doklad z taxametra? máš, tak žiadny doklad s QR kódom ti nie je povinný vydať - to je uvedené v prvom odseku mojej odpovede
    mona091 bezny clovek z toho musi byt PAFFF, bezny clovek kym si prelozi co je to ekasa, virtualna kasa, qr kod, co ma obsahovat doklad, kedy je platny, kedy platny nie je, co je to doklad, co je to potvrdenie........
    Liptáčik Môj názor je, že bloček nie je OK. Prilepiť jeho scan neviem, tak ho opíšem:
    Z bločku nie je nič strihané, takto bol vydaný. Dodávateľa a jeho údaje som sem nedala zatiaľ zámerne



    OD: žiaden údaj
    DO: žiaden údaj

    30/01/2020 11:01
    Doklad číslo XXXX
    Štart: 30/01/2020 11:00
    Koniec: 30/01/2020 11:01

    Tržba sadzba č. X 100,00

    Jazdné 100,00
    Príplatok 0,00
    Spolu Eurd 100,00

    Ďakujeme



    Nechcem bonzovať, ani robiť "planý poplach", ale toto podľa mňa nie je správny doklad.
    avalik prilep hore do otazky ... chyba tam dodavatel ... nie je strihane z tohto blocku?
    marjankaj Za 1 minútu 100 euri?
    avalik janko, to je vopred dohodnutá cena
      zbaliť

    Doklad o prijatej platbe od taxikára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.