Zavrieť

Porady

Ocr po skončení pp

Ahojte. Po 15tich rokoch som na Úrade práce. Mám nárok na ocr (10dni) v 7dnovej ochranej lehote? Čo mi dr. vypíše do kolónky Zamestnávateľ na žiadosť o ošetrovné? Ďakujem krásne za radu.
veronikasad kedy skončil pracovný pomer ?
mambi 31.1.2020
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ano, máš nárok na ošetrovné

    https://www.socpoist.sk/kto-ma-narok...s#kto-ma-narok

    Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti voči UP, počas poberania ošetrovného budeš mať prerušenú výplatu dávky v nezamestnanosti.

    Neviem či sa tam uvádza zamestnávatel, lebo dávku vypláca od prvého dňa SP. Ak ano, treba uviesť posledného s tým, že ide o dávku z ochrannej lehoty. Žiadosť neposielaš zamestnávatelovi, ale priamo do SP, nezabudni kopiu doručiť aj na UP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mambi Aha, a oplatí sa mi to? Nevedela som, že sa tým prerušuje vyplácanie podpory, nech si nekomlikujem život..
    Tweety Preruší sa a potom zas obnoví.
    veronikasad Osetrovne je 55%prijmu za rok 2019, davka v nezamestnanosti je 50% prijmu z poslednych dvoch rokov. Prerusenim si posunies poberanie dabky v nezamestnanosti
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.