Zavrieť

Porady

Cestovný príkaz

Pekný deň prajem... prosím o radu. Mám otázku ohľadne cestovného príkazu. Zamestnanec ide na pracovnú cestu do zahraničia, objedná si ubytovanie týždeň pred služobkou, hneď ho i uhradí cez firemnú platobnú kartu. Hotel ubytovanie vyfakturuje, faktúru vystaví na firmu + i meno zamestnanca. Moja otázka znie: uvádza tieto náklady na ubytovanie zamestnanec i vo vyúčtovaní pracovnej cesty v stlpci Nocľažné ? Alebo nie? Neviem, či faktúru zaevidovať do záväzkov firmy a tam ju zúčtovať do nákladov alebo sa zúčtuje do nákladov pri predložení vyúčtovania? Niesom si vôbec istá... ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak je fa na firmu aj platba firemnou kartou zauctovat mimo vyuctovania CP

    ak je vydana firemna karta, tak vsetko co s nou pocas cesty uhradi, davam ako poskytnutu zalohu, vo vyuctovani potom blocky triedim co ano a co nie (napr. ak je ucet z restauracie a nebolo to platene v ramci repre, ... jeho bagety, hamburgery a podobne nezahrnam do vyuctovania - to bude mat preplatene v ramci stravneho)
    45Katka0208 Super - čiže faktúru dám iba do záväzkov - teda mimo CP. A ak má priamo na mieste služobky platené napr. diaľničné známky či parkovné firemnou kartou, toto uvediem vo vyúčtovaní, ale dám to ako PREDDAVOK, aby som mu to vlastne nedávala do konečného doplatku.... ?
    avalik ono v podstate vsetko co mozem brat ako beznu platbu kartou (PHL, parkovne, ...) tak davam klasicky cez ID ... do vyuctovania max, nejake vstupne? MHD?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Faktúru by som zúčtoval osobitne, aj všetky sprievodné náklady a tým pádom by som to už na cesťák neuvádzal, lebo by som to zamestnancovi neplatil, nakoľko to už bolo zaplatené z firemných peňazí. Na cesťák by som dal diéty, prípadne súkromné auto /ak ho použil/.
    45Katka0208 Čiže v cestovnom príkaze uvádzať kvázi iba to, čo zamestnanec platil "za svoje" + stravné ? A ak má so sebou i firemnú platobnú kartu a ňou platí napr. diaľničné známky alebo parkovné... čo s tým? Takisto mimo CP?
    45Katka0208 Resp. môžem si to obhájiť tak, že to, čo je platené firemnou platobnou kartou priamo na mieste pracovnej cesty, ale nieje k tomu faktúra, len doklad z pokladne - že to zahrniem do cestovného príkazu, ale uvediem to dole i do PREDDAVKU, aby to nešlo do konečného doplatku zamestnancovi ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.