Zavrieť

Porady

Zahraničná pracovná cesta - vyúčtovanie stravné

Dobrý večer,

robím 1x vyúčtovanie (doposiaľ konateľ nechodil na ZPC), môžte mi prosím skontrolovať postup výpočtu stravného, či som sa nepomýlila v hodinach?
Časy su aplikované z letenky odlety a prílety:

Tabuľka 1 Dátum Čas prechodu Počet hodín Stravné
hraníc v danej krajine

VIE 5.8.2019 19:15 3 11,25
FIN 5.8.2019 22:35 1,5 12,50
FIN 6.8.2019 24 50,00
FIN 7.8.2019 24 50,00
FIN 8.8.2019 5:50 10 25,00
VIE 8.8.2019 9:55 1 11,25
SK 8.8.2019 11:00

Vopred ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad VIE je aký štát ?
etuliacik Viedeň, Rakúsko
etuliacik Inak dúfam je to zrejme, tie čísla, lebo teraz pozerám, že keď som to tam vložila ako tabuľku, tak je to mierne rozsypane....
ivka70 Chyba informacia, kedy prekrocil hranice SK
Ak v jeden den bol vo viacerych statoch, pocitas cely cas straveny v zahranici a stravne za stat, kde sa v tsn den zdrzovsl najdlhsie.... Urcite to, co si popisala nie je ok 5. a 8. treba opravit, ked doplnis cas prechodu st. hranice SK
etuliacik Aha, ďakujem, máš pravdu..
Čiže toho 5.8., prešiel rakúske hranice o 17.00h., čiže keď spočítam časy VIE a FIN tak dokopy je to 7 h.mimo SR a počítam stravné pre Rakúsko 50%, keďže tu bol dlhšie, správne?
A toho 8.8. prešiel slov.hranice o 11 h. a podľa letenky a času odletov ako som písala, teraz použijem stravné pre Fínsko 50%.....je to už teraz ok?

Ďakujem ešte raz
ivka70 mas v odpovedi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    (5) Stravné v eurách alebo v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v eurách alebo v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie. V prípade leteckého spôsobu dopravy sa za rozhodujúci čas pre posúdenie času stráveného v jednotlivých krajinách považuje čas odletu lietadla podľa letového poriadku, ak tento zákon neustanovuje inak (§ 16).

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak 5.8. prekrocil hranice SR-AT o 17:00 , stravil v zahranici v ten den 7 hodin.
    z toho v AT 17:00-19:15 = 2:15
    v FIN 19:15-24:00 = 4:45 (odlet lietadla sa pocita za prekrocenie hranice pri leteckej doprave)
    za 5.8. dostane teda stravne FIN za 7 hodin (teda sadzba 6-12)

    6. a 7.8. - plna sadzba FIN

    8.8.
    FIN 0:00 - 5:50 = 5:50
    AT 5:50 - 11:00 = 5:10 (ak 11:00 bol prechod hranice AT-SK)
    Dostane stravne FIN za 11 hodin (sadzba 6- 12 hodin)


    Ak este 5. a 8. stravil na SK na pracovnej ceste viac ako 5 hodin, patri mu stravne aj za SK.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    etuliacik Ďakujem ivka, medzitým som si tu našla podobne ZPC a uvedomila som si že musím brať do úvahy aj jednotlivé časy priletov a odletov. Som to schaosila ďakujem ešte raz za usmernenie
    ivka70
    etuliacik Môžeš mi ešte prosím napísať, ako resp.cez čo sa dá vložiť odpoveď? Ja všetko dávam cez komentovať.
    ivka70 Odpoved vkladas do nejakej otazky, kolonka je nizsie ako komentar.
    Ale sama sebe predsa odpovedat na otazku nebudes ....
      zbaliť

    Zahraničná pracovná cesta - vyúčtovanie stravné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.